
Érdekességek (13)
Nagy Ferót és Deák Bill Gyulát ezekkel a szerepekkel a vérmes rockerek szerepköréből "beemelték" az elfogadottak körébe...
A politikai áthallások már az első pár sorban helyet kaptak. "Valakinek holnap le kell győzni a sötétséget."
Többen fel is dolgozták a rockoperát, melyek közül a legrosszabbra/legmegosztóbbra és sokak szerint leggyengébbre az Alföldi Róbert rendezte verzió sikerült. Annak ellenére, hogy nagy volt az érdeklődés erre a rendezésre, nem vonult be korszakalkotó rendezésként a magyar színháztörténetbe..
Az eredeti rockopera helyszíne a városligeti domb volt, melyet ma már hivatalosan is Királydombnak hívnak.
1992-ben még Spanyolországban is bemutatták majdnem teljes egészében az ősbemutatón résztvevőkkel.
A kor dogmatikus világát törte meg ez a mű. Az akkori színészvilághoz csatlakoztak a rockerek, és így született meg az egyik legjobb rockopera. Mert valljuk be: csak simán a színészekkel nem biztos, hogy ekkorát szólt volna Szörényi-Bródy műve. A vad rockerek Vikidál Gyula, Nagy Feró is kellettek hozzá.
Hasonló filmek
Pelsőczy István, az akkori kor férfiideálja formálta meg István karakterét ,de nem ő énekelt. Varga Miklós volt, aki a háttérben hangot adott István dalainak.
A rendező, Koltay Gábor így nyilatkozott az István, a királyról: "Olyan zenés filmet képzeltünk el, amely a magyar történelemről, annak egy bizonyos szakaszáról gondolkodik, de a felvetett kérdések érvényesek lehetnek más történelmi korokra is, azaz ilyen értelemben kortalanok".