Jackpot

Jackpot

Arme Riddere

Oscar Svendson (Kyrre Hellum) a svéd-norvég határ közelében található gyár vezetőjeként éli életét. A gyárban műanyag karácsonyfákat készítenek, a dolgozók pedig egytől egyig börtönviselt emberek. Oscar egy napon rémálomba illő szituációban találja magát, arra ébred ugyanis, hogy egy… Több

Rendező: Magnus Martens
Forgatókönyvíró: Magnus Martens, Jo Nesbø
Ország: Norvégia
Premier (HU): 2012.11.01.

2018.10.12 Bendegúz

Olyan ez a film, mint a savanyú tej. Akkor jössz rá, hogy mennyire rossz, amikor belekóstolsz, és minél jobban haladsz a vége felé, annál nagyobb a hányingered. Azt hiszem nem is túlzás ez a hasonlat. Ne nézze meg senki ezt a filmet, mert nem vicces és nem jópofa, hanem ízléstelen és otromba.

2017.12.23 M4T

Nekem nem igazán tetszett a film. Pár unszimpatikus ember próbálkozik a fekete humorral másfél órán keresztül meglehetősen kevés sikerrel. Lehet, hogy ez a norvégoknak olyan, mint itthon az Üvegtigris? Merthogy szerintem ez szánalmas, alig-alig nézhető és sajnálatra méltó.

2015.11.28 Roman

A film olyan szinten európai, hogy szinte megkínál teával. Ha valaki szereti a fekete humort, akkor ez a film biztosan tetszeni fog neki, mert minden gusztustalan hentelést úgy állítanak be, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Mindent összevetve nekem tetszett a film, de jó szívvel nem merem senkinek sem ajánlani.

2015.01.13 WaldyxMan

Hát gyomor kell ahhoz, hogy ezen nevetni tudjon az ember, az egyszer biztos. A rendező olyan lazasággal mutatja be a gyilkosságokat, mintha a falevelek hullását vinné vászonra, csak itt épp nem a levelek hullanak. Azt hiszem ez az egyetlen norvég fil... Több

Lasse asszisztensét és a boltos férfi karakterét a Ponyvaregény (1994) című film ihlette.Szerző: ps

A film norvég címe (Arme Riddere) magyarul annyit tesz, francia pirítós.Szerző: ps

A forgatás legnagyobb része Haldenban zajlott.Szerző: ps

Erőszakossága miatt Norvégiában 15+-os korhatár-besorolást kapott a film.Szerző: ps