Kate és Leopold

Kate és Leopold

Kate & Leopold
Berto49

Mindenáron meg kell felelniük környezetük egyre növekvő elvárásainak. Kate a tipikus, éjjel-nappal rohanó, menedzser, aki a marketingszakmába lassan belefásulva csupán egy dolgot, az üzleti sikert tartja szem előtt. Leopold, pontosabban Leopold Alexis Elijah Walker Gareth… Több

Rendező: James Mangold
Forgatókönyvíró: Steven Rogers, James Mangold
Premier (HU): 2002.05.02. | Netflix (2021.09.11.)

2024.04.27 puszpang

Ez az a film, amit férfiként is bármikor meg tudok nézni

Viszont az ilyen filmek teljesen kihaltak. Talán az utolsó alkotás... A történet zseniális, a kivitelezés elegáns; még ha megannyi elemet is tartalmaz, melyet már láttunk. Mindez ez nem érdekel. Bírom az összes romantikus Meg Ryan filmet. És igen. Jó dolog álmodozni, mert bizony teljesülhet. Szükség lenne az ilyen filmekre.

2019.06.08 Berto49

Herceg a múltból

Ritka eset ha egy-egy romcom megnézéséről döntök. Ezt viszont már többször láttam, főleg rosszkedv esetén választom. Az időutazás a film esetében kimondottan érdekes, meg a két fiatal főszereplő is kiválóan alakít benne. Meg Ryan számára nem jelentett különösebb nehézséget Kate figuráját eljátszani, hiszen a korábbi filmjeiben is gyakorlatilag ugyanazt a karaktert jelenítette meg. Hugh Jackmantől Leopold alakja már többet követelt, az különösen tetszett, hogy viselkedésében, választékos, cizellált beszédmódjával hihetően játszotta el a 100 évvel későbbi világba belecsöppent herceg alakját. A lovas üldözési jelenet közben eszembe jutott a régi sláger: „Miről álmodik a lány, hogy jön egy királyfi tán, hófehér paripán?” Itt ugyan nem királyi herceg lovagolt, de a paripa valóban hófehér volt. Néhány anakronizmus belekerült a filmbe, például Leopold beszél a „Bohémélet” című operáról, pedig a bemutatója 1896-ban volt, vagy Hasfelmetszõ Jackről, aki a herceg korától jó egy évtizeddel később követte el a gyilkosságait. Sting romantikus szerelmes dala kiválóan illett a film végéhez. Az biztos, hogy nem a filmművészet csúcsa, de egy kellemesen szórakoztató mese minden korosztály számára.

2019.07.02 indingo

Nekem bejön ez a film és többször is megtudom nézni, talán azért mert kedvelem az időutazós filmeket és itt egyáltalán nem erőltetett sőt ötletes és hihető. Kerek, cselekményes a története. A két fő karaktert alakító szénész is nagyon passzol egymásh... Több

2016.11.06 Dorkateo

Igen tudom, cukormázas mint egy mignon, de néha kell ilyen mese is.

2017.11.20 Deku

Nagyon nem szeretem az efféle filmeket, tettem vele mégis egy próbát ám feleslegesen. Ettől a filmtől bizony én nem voltam odáig, sőt nem hogy odáig nem voltam de egyenesen nem kedveltem.

Otist, a herceg inasát nem véletlenül hívják így. Valóban híres cég az Otis, mely lifteket és mozgólépcsőket gyárt.Szerző: Dorkateo

Amikor Leopold üldözi Stuartot le a lépcsőn, majd ki a házból, úgy tűnik, hogy Stuart ugrik egy pár métert egy másodperc alatt. A rendezői változatban a két férfi Kate-be botlik abban a jelenetben. Szerző: rbernadett

Eredetileg Sandra Bullock játszotta volna Kate szerepét. Szerző: rbernadett

Hugh Jackman órákat vett a 19. századi etikettből Jane Gibson szakértőtől (aki az Értelem és érzelem (1995) színészeit is segítette). Emellett megtanult társastáncolni és lovagolni is a film kedvéért. Szerző: rbernadett