A vád

A vád

Les choses humaines

Alexandre épp mérnöki tanulmányait folytatja. A fiatal férfi hazalátogat Párizsba, amely során megismerkedik édesanyja új élettársával, majd még ugyanaznap bulizni indul a férfi 17 éves lányával, Milával.

Alexandre élete reggelre azonban egycsapásra összeomlik, Mila ugyanis nemi erőszakkal vádolja… Több

Rendező: Yvan Attal
Író: Karine Tuil
Forgatókönyvíró: Yvan Attal, Yaël Langmann
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.03.23. | Cinego (2023.05.04.)
Forgalmazó: MoziNet

2023.03.27 acey

Nagyon erős és ütős sztori, ami alaposan elgondolkodtatja az embert. Szerintem mindenképp érdems rá beülni, bár az alakítások nem voltak annyira meggyőzőek a számomra.

2023.03.24 grufa

Számomra ez totálisan felkavaró volt. Szerintem nem könnyű darab, és biztos, hogy érdemesebb volna többszöri nekifutásra megnézni.

A film összbevétele 1 254 701 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 856 187 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 557 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A vád a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában debütált.Szerző: csd

Yvan Attal rendező és Ben Attal színész (a fia) hatodik közös munkája. Yvan Attal azonban eleinte vonakodott a fia szerepeltetésétől, és a szereposztási igazgatónak kellett meggyőznie őt.Szerző: csd

Yvan Attal rendező első komoly filmje hat vígjáték után.Szerző: csd

A film a Jarine Tuil által írt, 2019-ben megjelent, azonos című könyv adaptációja. Ebben az évben elnyerte az Interallié-díjat és a Prix Goncourt des Lycéens díjat. Magát a könyvet a 2015-2016-ban kibontakozott stanfordi nemi erőszak története ihlette.Szerző: csd

(2023. 05. 16.)
A vád egy szexuális erőszakkal gyanúsított férfi kálváriáján keresztül mutatja be a valódi igazságszolgáltatás lehetetlenségét a nemi hierarchiák átrendeződésének korában. Yvan Attal filmje a társadalmi sztereotípiákat állítja ítélőszék elé egy kizárólag áldozatokat felvonultató bűnügy során. Több

(2023. 06. 07.)
Párhuzamos igazságok kora
Egy Stanfordon tanuló, polgári fiatalt megvádolnak azzal, hogy megerőszakolta az anyja új párjának lányát akkor, amikor épp az apja kitüntetésére tért haza Párizsba. A vád a klasszikus, egyre gyakrabban előforduló kérdést teszi fel: van(nak-e) objektív igazság(ok), vagy csak egymással versengő, személyes percepciók? Több