Magyar népmesék

Magyar népmesék

2015.01.30 Dodi

Imádni való mesék! A legtöbb tanulságos, és általában humorosak is! A mai napig szívesen nézem őket!

2016.10.04 lolita13

ez egy örök kalsszikus lesz szerintem. Mert ezek a mesék tanulságosak és minden gyermek imádja.

2017.01.16 Gigi

Imádtam gyerekkoromban. Felnőttként néhány mese igencsak meglepett, nem emlékeztem rá, hogy vannak benne ennyire "brutális" részek is. Nem mindegyik kedves és vidám, de valahogy ez kiskoromban nem tűnt fel. Szabó Gyula hangja pedig a lehető legjobb választás volt hozzá.

2018.03.22 hackerjulcsi

Több szempontból is fontos és felettébb ötletes sorozat. A magyar kulturális hagyományokat sikerült ebben úgy feldolgozni, beépíteni, hogy szeressék a gyerekek. Tanulságos, gyerekbarát és mégis izgalmas. 5*

2017.09.05 SzFa

Legjobb magyar rajzfilm sorozat, humoros, tanulságos és szépen megrajzolt. Nem csak a gyerekek, de a felnőttek is élvezik.

2016.06.04 hell.l

Nagyon érdekes minden egyes mese, nagyon jó kis történetek ezek, szerencsére sok része van. Így felnőtt fejjel nézve is szórakoztató, minden korosztály számára lehet találni mondanivalót bennük.

2015.11.01 Niki18

Nagyon jó kis magyar mesék ezek a népmesék. Mindig nagyon szívesen néztem a tv-ben. Ahogy elmesélik a történetet az is egy élmény. Szeretni való sorozat.

2018.08.17 authorgirlll

A leginkább ismert magyar mesesorozat. Aranyos kis mesék amelyek igazán gyerekeknek valóak. Aki esetleg felnőttként is mesét szeretne nézni annak meleg szívvel ajánlom.

2016.07.29 Homer

A magyar hungarikumunk része ezek a mesék és a mostani gyerekek egyszerűen felháborítóan nem ismerik ezeket a minőségi meséket. Izgalmasak, eredetiek és téynleg sokat lehet tanulni belőlük ami nem hátrány ha ránézünk a mostani tv mesékre.

2016.05.02 wooderman

Nagyon szépen megírt mesék, a gyerekek nagykedvence volt régen, rengeteg résszel, történettel. Már a zenéje is elvarázsolja a legkisebbeket és akár a felnőtteket is.Fantasztikus úgy ahogy van!

2019.02.07 vyctoria79

Gyermekkorom legszebb pillanatait köszönhetem ezeknek a meséknek. Ha belefutok valahol, még ma is képes vagyok önfeledten nézni.

2016.07.11 Bog1

Tényleg örök magyar klasszikusok ezek:) Ezeken nőttem fel. Még mindig elmosolyodom mindig, ha véletlenül belebotlok a M1-en vagy valahol boltban:) Néha jó visszanézni őket és nosztalgiázni. Kár hogy a mai gyerekek sokszor azt sem tudják hogy eszik vagy isszák..

2017.11.22 baalint

Gyerekként szerettem de szerintem akkor még nem értettem ezeket a rejtett utalásokat. Szerintem rengeteg van benne,felnőtteknek. Főleg hogy 80as évek,bőven rendszerváltozás előtti

2016.04.06 Gergely Varju

Számos népmese eredendően a gyerekek "rémisztgetését" is szolgálta. A korai mesegyűjtők történetei akár horror történetnek is elmennének. Ehhez képest kapunk számos modern "cuki és aranyos" feldolgozást, egy kicsit a "szocialista erkölcs" áldásaival ... Több