

Sorozat áttekintés


80 Kukori és Kotkoda (1970)

80 Kukori és Kotkoda (1970)

80 Kukori és Kotkoda (1970)

80 Kukori és Kotkoda (1970)

80 Kukori és Kotkoda (1970)

80 Kukori és Kotkoda (1970)
Mindegy, hogy Kukori mit tesz, mit csinál, mindig kalamajka a vége. Sosem hallgat Kotkodára. Megy a saját feje után. A magyar rajzfilmtörténet egyik kiemelkedő darabja, az biztos! Ahogyan az is, hogy érdemes újra és újra megnézni. Márkus László és Psota Irén, illetve a két szériában Hacser Józsa szinkronja pedig (ha lehet ezt mondani) még felejthetetlenebbé teszi Kukori és Kotkoda sorozatát. Nézd meg! Filmre fel, és jó szórakozást!
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Ismét egy Bálint Ágnes-klasszikus, ami egy szívet-lelket melengető mese. Tanmese a barátságról, a szeretetről, a kitartásról, becsületről és a hűségről. Szívesen használom ezeket a kliséket, mert jelen esetünkben ez mind-mind igaz az 1970-ben készült... Teljes kritika
Nagyon jó kis magyar rajzfilm. Én büszke vagyok arra, hogy nekünk magyaroknak van egy ilyen rajzfilmünk. Nagyon jó a rajzolása, igaz a mai világban, már csak Retronak mondják.
A Kukori és Kotkoda kirakós játék formájában is a boltok polcaira került. Sőt a Magyar Posta Zrt. mesefigurás bélyegeket dobott a piacra. Kukori és Kotkoda mellett a Mesehősök sorozatukban megjelent a legendás egyfejű, Süsü, sőt Frakk is.
A rajzfilm főcímzenéje váltakozó ütemű, és ennek feléneklése Márkus Lászlónak és Psota Irénnek bizony nehézségeket okozott.