
Érdekességek (11)
A Kukori és Kotkoda kirakós játék formájában is a boltok polcaira került. Sőt a Magyar Posta Zrt. mesefigurás bélyegeket dobott a piacra. Kukori és Kotkoda mellett a Mesehősök sorozatukban megjelent a legendás egyfejű, Süsü, sőt Frakk is.
A rajzfilm főcímzenéje váltakozó ütemű, és ennek feléneklése Márkus Lászlónak és Psota Irénnek bizony nehézségeket okozott.
1970-ben a rajzfilm készültekor a televízióadás még fekete-fehér volt, de a rajzfilmet mégis színesben készítették, mert le szerették volna vetíteni a mozikban.
Kotkoda hangja a második szériában Hacser Józsa lett, hiszen az eredetileg megszólaló Psota Irén éppen az USA-ban vendégszerepelt.
A nagyon jellegzetes káráló hang a Kukorit szinkronizáló Márkus László ötlete volt.
Egyes szereplőknek kocsija is volt a mesében, mint például a betörő Rókáknak, akiknek VW Bogara volt, a Szöcskének pedig Jaguár E-Type-ja.
A csokoládés papírok után egy 2x120 darabos kirakós játék is készült a gyermekek számára.
Hasonló sorozatok
1981-ben a Szerencsi Édesipari Vállalat csokoládés papírjain szerepeltek a mese főbb karakterei.
A rendező, Maga János azért választotta a tyúk és a kakas karakterét, mert ha csak két lábuk van a szereplőknek, kevesebbet kell rajzolni.
Az alapötletet Bálint Ágnes kolleganője adta, aki elmesélte, férje mennyire lusta és kerüli a házimunkát. Így született meg Kukori karaktere.
A forgatókönyvet is Bálint Ágnes írta, és ez volt a magyar televízió életében az első olyan műsor, amit megrendelésre készítettek el.