
Érdekességek (14)
A film 141 163 755 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 53 331 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Robert Eggers elmondta, hogy Bill Skarsgårdot azután választotta ki a Nosferatu szereplőgárdájába, miután megnézte az Az - Második fejezet című filmet, melyben Pennywise-t, a bohócot alakította.
A film zenéjét Robin Carolan szerezte, aki a Hollywood Music in Media Awardson elnyerte a legjobb eredeti filmzene díját horror/thriller kategóriában.
A filmben alkalmazott vizuális effektek és díszletek célja a 19. századi gótikus hangulat megteremtése, hűen az eredeti 1922-es némafilmhez.
A Nosferatu több díjat nyert, például a Washington D. C. Area Film Critics Association a legjobb operatőri munkáért járó díjat Jarin Blaschke-nak ítélte.
A film jelentős részét Prágában forgatták, ahol Eggers kilenc hónapot töltött, és olyan helyszíneket választott, mint a sedleci osszárium, egy csontokkal díszített templom.
Linda Muir jelmeztervező célja az volt, hogy Orlok gróf ruházata tükrözze a több évszázados hanyatlást és bomlást, így a jelmezek a 19. század előtti stílusokat idézik.
Hasonló filmek
A rendező, Robert Eggers saját elmondása szerint több mint egy évtizeden át dolgozott a Nosferatu újraértelmezésén, mielőtt a projekt megvalósult.
Az temetős jelenetben kétezer valódi patkány szerepelt.
Ez Robert Eggers és Ralph Ineson harmadik közös munkája The Witch (2015) és Az Északi (2022) után.
Eredetileg Harry Styles és Anya Taylor-Joy kapták a főszerepeket. Styles időzítési ellentmondások miatt visszalépett a szereptől, így a projekt csúszott, aminek következtében később Taylor-Joy is visszalépett a szereptől, mivel akkoriban a Furiosa: Történet a Mad Maxből (2024) című filmet forgatta épp.
A közhiedelemmel ellentétben a vámpír neve Orlok, nem Nosferatu. A „Nosferatu” valójában egy archaikus román szó a „vámpírra”. A szó eredete ismeretlen.