Keresés

Searching

Vox.hu
2018/09/21

John Cho a számítástechnika és a social media segítségével keresi az eltűnt lányát. Mi mindezt egy laptop képernyőjén követjük nyomon. Az ötlet jó, csak kár, hogy nem egyedi. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2018/09/21

Ha a képernyő elsötétül
Ez a film alapjaiban frusztrációt generál, hiszen nem csak a vászon adta kerettel kell megküzdenünk, hanem a képernyőn megjelenő egyéb ablakok még tovább szeletelik a látható részeket, és néha az események csak a teljes kijelző egy részén történnek. Több

Artsomnia
2018/09/25

A Keresés egy kortárs krimi-thriller, amely egyszerre kiváló alakításokkal életre keltett nyomozós dráma, valamint egy remekül megírt társadalmi kritika a közösségi média hatásáról. Arról, hogy mennyire meghatároz minket, és, hogy mennyire eltérő online personánk a valóditól –mindezt igazán egyedi módon, kizárólag monitorokon, kijelzőkön keresztül elmesélve. Több

MovieAddict
2018/09/27

A történet a legelső pillanatától kezdve különböző digitális eszközökön keresztül bontakozik ki. Az izgalmakkal teli eseményeket, néhol egy laptop alkalmazásán és kameráján keresztül látjuk, néhol egy telefon videóhívása közben. Az egyedi nézőpont csak fokozza az izgalmakat, minden apró kis részlet fontos, viszont a történéseket nagyrészt az apa szemszögéből látjuk, aki számára egy idő után minden és mindenki gyanús lesz. Több

Kultúrpart.hu
2018/11/12

Hollywood-frissítés érhető el
A Keresés című film formabontó thriller, ráadásul még a stílusából adódó gyerekbetegségek nagy részét is elkerüli.
Több

Revizoronline.com
2018/11/13

Apa a tumblr-en nyomoz
Aneesh Chaganty webkamerák, csetüzenetek, tévés közvetítések képén keresztül mesél el egy megindító krimit. De nem csak formai ötletei, hanem ügyesen működtetett sztorija is van hozzá. Több

Art7.hu
2018/11/14

Bejelentkezés apaként
A Keresés egy izgalmas, kizárólag monitorokon kibomló nyomozás egy eltűnt lány után. A bravúr formai, a szívszorítás hagyományos. Több

Creepyshake.com
2018/11/14

Nagy kár azonban, hogy a Keresés egy túlságosan is hollywoodi, kényelmes befejezést kapott, ennek ellenére bőven az év legjobb thrillerjével van dolgunk: ötletes, izgalmas és drámai egyszerre. A fogadtatását elnézve nem meglepő, hogy Bekmambetov még rengeteg úgynevezett screen-life, azaz ”képernyő-élet” filmet szeretne tető alá hozni a közeljövőben (a tervezett filmek többsége a horror és a thriller műfajába tartozik, de van köztük vígjáték is.). Több

jerrycomovie
2018/12/11

Értékelés: 8.5/10
Searching (2018)
"Aneesh Chaganty és Sev Ohanian – nevüket már leírás közben elfelejtettem, bocsi – forgatókönyve nem mondhatom, hogy teljesen eredeti, sőt. Először is, aki látott már néhány hasonló tematikájú mozit, azoknak nem új ez az egész, monitor figyelés közben összeáll a kép a morzsákból dramaturgia." Több

Cinegore.net
2019/01/19

Kinek ajánljuk: Bárkinek, aki szeretne egy izgalmakban, fordulatokban gazdag, realista hangvételű thrillert. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!