Közel 25 évvel a kultikus Gladiátor című film után Ridley Scott visszatért az ókori Róma világába egy folytatás erejéig. Sajnos a végeredmény olyan lett, mint amire számítani lehetett: elkészült az év legfeleslegesebb filmje. A díszletek, a kosztümök, a fényképezés és a vágás pazar lett, viszont ahogy a végeredmény is mutatja nem nagyon maradt büdzsé egy rendes forgatókönyvre. több»
Az Anora ereje a nagyszerű karakterekben és a néhol már fekete komédiába torkolló történetvezetésben rejlik. Baker nagyszerűen építi a karaktereit, és a játékidő végére mindegyik szereplő egy kicsit más lesz, van aki pozitív és van, aki negatív irányba változik. Az Anora számomra az év egyik legkellemesebb meglepetése, szokatlan humora mellett egy igazán emberi és friss alkotás. Sean Baker megérdemelten vitte el a Cannesi Filmfesztivál fődíját, és várhatóan a nagyobb díjátadókat is végig fogja tarolni. több»
Míg az első filmben Arthur/Joker karaktere jobban elkülöníthető egymástól, itt már nem teljesen egyértelmű, hogy melyik személyiség hol kezdődik- és végződik. Görbe tükröt tart a társadalom felé és nem menti fel a kollektív felelősségvállalás terhe alól. Ebben a Gotham-ban bárki lehet sztár, akit a tömeg felkarol, de amikor kihunynak a fények már senki sem emlékszik ki is volt valójában az álarc mögött. több»
Zoë ezzel a filmmel, mintha fel szeretné nyitni a szemünket a világunkban zajló szörnyűségekre. Amellett, hogy az erős nőket szupportálja és egyfajta feminista művé csúcsosodik a végkimenetel, végig ott van a figyelemfelhívási szándék, a fiatal, elveszett, labilis nőkre, akiket gazdag jövővel és odaadó figyelemmel kecsegtetnek. Zoë nyilatkozata szerint, azokra nőkre is szerette volna felhívni a figyelmet, akik nem az áldozat típusok és igazi harcosok, túlélők és erőt szimbolizálnak a mindennapokban. több»
Az It Ends With Us - Velünk véget ér című film, Colleen Hoover írónő It Ends With Us - Velünk véget ér című nagy sikerű bestsellere alapján készült Blake Lively főszereplésével, Justin Baldoni rendezésében. A film a kapcsolaton belüli erőszak témáját illeszti be egy romantikus dráma köntösébe. több»
James Hawes (Slow Horses) rendező egy szép visszafogott filmet készített egy kevésbé ismert témáról. Az Egy élet főhőse Nicholas Winton - Nicky (Anthony Hopkins, Johnny Flynn), 1938-ban érkezik Prágába, hogy segítsen egy helyi önkéntes szervezetnek az adminisztrációs feladatok ellátásában. Amikor egy terepszemlén szembesül a menedékhelyeken élő gyermekek nyomorúságos életkörülményeivel elhatározza, hogy segíteni fog nekik, hogy az Egyesült Királyságba jussanak. több»
Lenyűgöző, kegyetlen szatíra az emberi természetről, a női-férfi kapcsolatok és a “civilizált” társadalom működéséről. A film mondanivalóját nem lehet pár mondatban - egy kritikában - összefoglalni, mivel ahogy a játékidő halad előre úgy kapnak folyamatosan új értelmezést a képsorok. Rendkívül sokrétű, és mikor már azt hinnénk nem érhet minket meglepetés, Lanthimos ismét egy újabb réteget hánt le és teljesen új megvilágításba helyezi a történéseket. több»
Mindent összevetve azt gondolom, hogy a költségvetés nagy része elment Michael Keaton gázsijára és a Batmanes látványvilág megteremtésére, így nem maradt már pénz tisztességes forgatókönyvre és látványvilágra. Nagy kár a Flash - A villám című filmért, mivel tényleg volt benne potenciál és lehetett volna akár a DC ékköve is, de sajnos ebben a formában csak egy tucatfilm lett. több»
A Transformers: A fenevadak kora nem találja fel a spanyolviaszt, viszont üdítő fejlődést mutat a pocsék előző részekhez képest. Nem kell túlgondolni, helyén kell kezelni a dolgokat az elvárások terén, ha ezt megtesszük, egy kellemes, izgalmas 2 órát tölthetünk el a moziteremben. több»
A Konstrukció egy ZS kategóriás alkotásra hajaz, ami durván kiégeti az ember agyát röpke 90 perc alatt. Amikor befejeződött, azt kívántam, bárcsak engem is hipnotizálna valaki, hogy elfelejtsem ezt a borzadályt. több»
53 Gladiátor II (2024)