JRD

Köves átlagos zsidó kamaszfiú átlagos sorssal Budapesten, 1944-ben. Nem sokkal azután, hogy apját munkaszolgálatra viszik, őt is elfogják, majd bevagonírozzák és Auschwitzba, onnan pedig Buchenwaldba szállítják. Köves nem lázad sorsa ellen, nem lepődik meg, nem keres kiutat. Átmeneti barátságokra tesz szert, felnőttek és gyerekek; flegmák és rémültek, alkalmazkodók és vagányok bukkannak fel mellette a tömegből, és sodródnak el mellőle. Ő pedig csak van, és megfigyel; egész addig, míg sok véletlennek és szerencsés vagy szerencsétlen fordulatnak köszönhetően haza nem kerül. Hisz nincs olyan képtelenség, amit ne élhetnénk túl.

Rendező: Koltai Lajos
Író: Kertész Imre
Forgatókönyvíró: Kertész Imre
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Izrael, Magyarország
Premier (HU): 2005.02.10.

2022.08.17 JRD

Érintett emberként nem könnyű ezt a filmet sem dicsérnem, sem kritizálnom. Elolvastam a könyvet - bevallom tetszett. (Családom túlélő tagjai sokat meséltek erről a korszakról.) A film viszont kettős érzelmeket váltott ki belőlem. Ebben az időben diva... Több

2016.09.27 Zoe091

Nagyon meghatott a film. Megrázó történelmi tény. Úgy jellemezném, hogy szomorú, de igaz. Elgondolkodtató a történetet. A magyar filmek közül, a legkiemelkedőbb.

2015.06.29 Prücsök

Ez a film magával ragadja a nézőt! Olvastam a könyvet is, amit nagyon jól visszaad a film, hihetetlenül nyomasztó, megindító és megrázó az egész. Nagy Marcell alakítása pedig egyszerűen kiváló!

2022.08.09 Reitman

A könyv zseniális, a színészek jók ill. zseniálisak. A történet nagyon erős, a filmezés jó, a rendezes... hát, no comment. A film "oké".

2019.06.03 kevelin

az egyik legjobb magyar film ami valaha keszult bar hozzatenem hgoy ehhez kellet egy alapregeny is ami szinten brutalisan jol van megirva. tulajdonkeppen az a film ami ebben a temaban keszult mindig eladhato mert az emberiseg egyik legkegyetlenebb idoszakat mutatja be. szoval nagyon mellenyulni nem lehet

A film összbevétele 195 888 dollár volt (imdb.com).

A film az azonos című regény alapján készült, amit Kertész 13 évig írt. Többévi várakozás és visszautasítások után jelenhetett csak meg 1975-ben. Sikert előbb külföldön aratott, itthon csak a rendszerváltás után, de főként az irodalmi Nobel-díj átvételekor. Szerző: KaTuS55