A karácsony szellemében

A karácsony szellemében

Spirited

Octavia Spencer
Ryan Reynolds

Charles Dickens történetének zenés változata, amely egy zsugori embergyűlölőről szól, aki varázslatos utazásra indul.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Sean Anders, John Morris
Premier: 2022.11.11. | Apple TV+ (2022.11.18.) | Netflix (2023.05.18.)

2024.02.14 halottnemet

Szerintem jó

Ez a film nagyon jó. Jó, jó, néhol kicsit erőltetett színészi játék és poénok, de amúgy nem rossz. Nézzétek meg!

2022.11.22 Lóri Ádámcsik

Semmilyen szinten nem fogott meg. Lehet, mert nem vagyok nagy musical fan.

2023.12.29 Török389133

Az első fél óra nagyon jó, de utána már kicsit unalmas lesz. Egyszer azért nem rossz.

2023.12.29 RigbyTheMad

Szép délutánt :D

Nem vagyunk nagy musical kedvelők. De ez elég jóra sikerült. Volt pár rész, amit tekerni kellett, mert az ugri-bugri részek olyan szánalmas hatást keltenek nagyon. Túl van néha játszva az egész. De a három főszereplő, amikor énekelt, azt meghagytuk bizonyos mértékig. Mert kivételesen teljesen értelmes volt végig a szöveg. Jó, hogy nem volt szinkron, mert a magyarok kornyikálását hallgatni fájdalmas, és mindig szánalmas szavakat találnak ki, amik értelmetlenek, és keverik a magyart az angollal, ami szerintem nagyon idegesítő. A fordítók és a tolmácsok ilyenkor biztosan nagyot néznek. Mind a három szereplőnek jó hangja van!

Egy kis sütivel elmegy

Ha azt vesszük, ez egy igen kiforratlan adaptáció lett. A két főszereplőnk között a kémia nem annyira működik, lehet ennek az az oka, hogy a való életben sem kedvelik annyira egymást. Ha tematikailag nézzük, nem annyira szakszerű. A kis kedves Will már nem tudja hozni azt a formát amit anno megszokhattunk tőle és ez meglátszik azon amilyen a film maga: Nem tudja mi akar lenni. De hát akkor mégis mi ez?, teheti fel a kedves néző a kérdést, aki legalább egyszer látta ezt az alkotást. Ez egy reboot ami egy könyv rebootja, ami önmagában egy remake. Hozzátesszük: Ryan Reynolds jól hozta a szerepét, de amikor már a végén több alkalommal is vitába szállt, nem volt kedvünk tovább nézni. És akkor a zene! Huhh, szóval a zene... Röviden tömören: siralmas. A "Szép délutánt" címre hallgató dal az egyetlen olyan betét benne ami élvezhető, pedig elvileg ez egy musical. Az pedig hogy kedves barátaink, egy nem létező szokásból merítettek csak emiatt a dal miatt, kicsit hozzá tesz a cringe faktorhoz. Nem fogjuk ezért lepontozni, de ez egyszernézős vígjáték, semmi több.