
Érdekességek (12)
A film 57 581 817 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 22 793 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
A film animációs csapata meglepően kicsi volt, csupán öten dolgoztak folyamatosan a filmen, a rendezőt is beleértve. Más animátorok is dolgoztak olykor mellettük, de csak részfeladatokon, rövidebb ideig.
Az Áradás előkészületei szintén egyetlen szoftverben készültek. Tradicionális storyboard vagy animatikok helyett a film previz szekvenciái is Blenderben lettek összeállítva, így nem kellett több szoftver között mozogni, és könnyebb volt iterálni az animáción és kameramozgáson is.
A film a Blender EEVEE motorja segítségével valós időben renderelt a rendező PC-jén. Más animációs produkcióktól eltérően nem használtak renderfarmot vagy más kompozíciós szoftvert, minden egy programban került beállításra.
A film alapján 2025 januárjában társasjátékot adtak ki, lehetővé téve a rajongók számára, hogy tovább élvezzék az Áradás világát.
A film finoman utal a klímaváltozásra és az emberi tevékenység következményeire, bemutatva egy világot, amelyet az állatok uralnak az emberek távollétében.
A rendezőt, Gints Zilbalodist, 2024-ben „Riga Év Emberévé” választották az Áradás sikeréért és Lettország nemzetközi hírnevének növeléséért.
Hasonló filmek
Az Áradás Lettország hivatalos nevezése volt a 97. Oscar-díj legjobb nemzetközi játékfilm kategóriájában.
A film számos díjat nyert, többek között a legjobb animációs film kategóriában a 37. Európai Filmdíjakon és a 82. Golden Globe-díjátadón.
Az Áradás világpremierje a 2024-es Cannes-i Filmfesztivál „Un Certain Regard” szekciójában volt, ahol kritikai elismerést kapott.
A filmben nincs párbeszéd; a történetet kizárólag a vizuális elemek és a zene mesélik el, lehetővé téve a globális közönség számára a könnyű megértést.
Az Áradás című animációs film teljes egészében a nyílt forráskódú Blender szoftverrel készült, ami kiemelkedő teljesítmény az animáció világában.