Szomjúság

Szomjúság

Bakjwi

Egy félresikerült kísérlet következtében egy papból vámpír válik.

(dulkap)

Rendező: Park Chan-wook
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Koreai Köztársaság
Premier: 2009.04.30.

2020.09.06 Interfectorem Sabnock

Különleges atmoszférával rendelkező film, ami tényleg odatapasztott a képernyő elé. Zseniális képi világ és nagyon ügyes színészi munka. Végre egy kifejezetten jó ázsiai horror.

2016.04.21 Zsceeeka

Nagyon tetszett, egyébként is szeretjük a koreai filmeket, de ez különösen tetszett és az egyik dél-koreai barátom is dicsérte már, így a megtekintése után teljes mértékben egyet kell értenem vele ebben a kérdésben. :)

2016.04.22 Loborg

Nem emlékszem már, milyen körülmények között néztem a filmet, de arra igen, hogy elsőtől az utolsó percig lekötött. Nagyon különleges film , de ez abból is adódik, hogy nem európai vagy amerikai, jó kis vámpíros történet.

2015.11.21 Ragemarci

Imádom az ilyen formabontó vámpírfilmeket, aminek régi jó horror szokás szerint üzenete és drámaisága is van, sajnos ez egyre ritkább lesz.

2017.09.13 veresszsoltika

Kétkedve kezdtem el nézni a filmet, voltak előítéleteim a film kapcsán, a szereplőkből és a rendezőből kiindulva, de jó értelemben vett csalódás ért, tetszett.

A film összbevétele 296 441 dollár volt (imdb.com).

A filmet nagyjából 5M $-ból forgatták le.Szerző: dulkap

A film több elemet is kölcsön vett Émile Zola, Thérése Raquin című novellájából. Szerző: dulkap

Az első mainstream koreai film, amiben látható egy teljesen meztelen férfi szemből. Szerző: dulkap