Az Üvegpalota

The Glass Castle

2023.06.18 latla

Brie Larson nagyon szép. Jah, és ha száguldozni akarunk, akkor tudnunk kell a lovainkkal bánni, azoknak kevés a suttogás, enniük, inniuk és aludniuk kell. A szilaj száguldás jól eshet, de nem életforma. Ezért hát le kell telepednünk, mert a nomád szép lehet, mint egy csillanás, de létformaként elvész.

2020.11.11 Ildikó Bacskai

Üvegpalota

Felháborító és felzaklató fim, egy nagyon széleskörű társadalmi problémát dolgoz fel, méghozzá azt, hogy minden hülyének cédula nélkül lehet gyermeke. Nekem ez soha nem volt elfogadható tény, és mivel a film gyönyörűen lehozza, mi ezzel a gond, így mindenestől a film szuper, jó a rendezés és hiteles az alakítás is. Egyébként szerintem számtalan családot érint a leírt problémakör, aztán nem értjük, miért hitványabbak és hitványabbak az emberek.

2018.02.26 indingo

Az igaz történetet feldolgozó filmek az egyik kedvenceim. Valaha, valakivel megtörténtek az események. Érdekes film egy családról, szeretetről és arról, hogy mindig van kiugrási lehetőség.

2018.03.12 Berto49

Szerencsétlen Jeannette Walls mennyi lelki tusán mehetett keresztül, hogy a világ elé tárja élete első 15-20 évét. Rettenetes sors jutott neki és testvéreinek ilyen apa és anya mellett. A néző csak csodálkozni tud, hogy mindig újabb és újabb megpróbá... Több

2018.03.30 Bazzzsi

Elég tömény elgondolkodtató film, sorsokról, családról. Remek alaktások vannak a filmben. Van benne valami kellemes furcsaság. Kell hozzá egy hangulat.

2018.04.18 TomÁcs

Elképesztően meghatározó egy gyerek életében a szülei. Mindent tőle tanul meg, les el, a szülei szóhasználatát veszi át. Ahol problémás a szülő, őt nagyon nehéz dolga van a gyereknek, hogy normális felnőtt legyen.

2018.04.01 Milanman

Rosszul feldolgozott igaz történet

"Az igaz történet alapján" filmek általában mindig valami nagyon különleges, elmesélésre érdemes sztorit dolgoznak fel. Én nem vonom kétségbe, hogy az Üvegpalota eseményei is megtörténtek a valóságban, de ettől nekem ez még valamiért egészen valótlan... Teljes kritika

2023.05.13 Török389133

Sok dráma nagyon unalmas nekem, de ez kifejezetten jó volt. Woody Harrelson zseniális (a magyar hangja is), már csak miatta is érdemes megnézni.

2018.03.31 Zsceeeka

Egyszerre felemelő és letaglózó történet (ráadásul tudva, hogy igaz történet, még hatásosabb). Biztosan sok gyerek nő fel így, és még az is lehet, hogy nem veszik észre, hogy nem okés valami. Nagyon jó színészi alakítások, ez egy jó film lett.

2018.11.08 iq.csabi

Nagyon tetszett a film. A szülők és a gyerekek kapcsolata nagyon jó. Egész életet/életeket mutat be. Nem lehet róla mit mondani, meg kell nézni!