
A film összbevétele 630 161 890 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 409 786 910 forintot termelt.
A marsi jeleneteket mindig solban adták meg, nem napban. 1 marsi nap 1,0275-szerese a földi napnak.
A Marson lévő összes külső felvételt az etyeki Korda Filmparkban forgatták. Arthur Max produkciós tervező nyilatkozta: „Azért jöttünk ide, mert jelenleg itt van a világ legnagyobb forgatási stage színpada, 6 méterrel magasabb bármely más stúdiónál.”
A film készítői együttműködtek a NASA kutatóival. Egy leendő Mars-expedíció esetében pont ilyen, a filmben is felmerült problémákra kell majd valós megoldásokat találni.
Eredetileg Ridley Scott a Prometheus folytatását tervezte elkészíteni, de megtetszett neki a The Martian forgatókönyve. De nem volt kárba veszett A Prometheus (2012) sok fejlesztése, ezek nagy részét felhasználták ehhez a filmhez is, különösen az űrruhákat.
Volt némi vita, amikor a filmet a Golden Globe-díjra jelölték „vígjáték vagy musical” kategóriában. Sok filmes kritizálta a producerek döntését, hogy vígjátékként jelölték. Azért tették, hogy ne kelljen erős versenybe kerülni a legjobb dráma kategóriában. A vita végül szabálymódosításhoz vezetett, amely kimondja, hogy a komikus felhangú drámákat is drámának kell tekinteni, nem pedig vígjátéknak.
A forgatókönyv eredeti fedőlapja felkerült az Orion NASA-űrhajó fedélzetére. A borítón Matt Damon karakterének rajza volt, amint a Marson áll, és így szól: „Ki fogom kutatni a sz*rt ebből a bolygóból”.
A Föld–Mars küldetés neve Ares 3, tisztelgés a görög háború istene, Ares előtt, akinek római neve Mars. A Föld és a Mars között közlekedő nagy hajó neve pedig Hermész, a hírnökként ismert görög istenről kapta a nevét. Hermészt az utazók patrónusának és védelmezőjének tekintették. Hermész római névváltozata a Merkúr.
Andy Weir szerző saját számítógépes programjait használta fel a könyvében és a filmben is, amiket valós Föld és Mars utazáshoz, az Ares 3 küldetéshez használtak.
A film 48. percében a háttérben egy Rubik-kockát láthatunk.
A hexadecimális kódrendszer valóban létező fogalom, de a legnagyobb nehézség az volt, hogy a nézők is megértsék, hogyan működik. A hexadecimális 16-os számrendszert jelent, ami nyilván egyszerűbb, mint a 26 betűs angol abc, kevesebb kombinációt ad, a számítástechnikában gyakran használatos rendszer (hexa - ASCII).
Matt Damon valóban egyedül volt a forgatás alatt is. Színésztársaival csak a végén találkozott, így könnyen át tudta élni az elszeparált élet minden nehézségét.
Matt Damon valóban elérzékenyült a visszatérési jelenet során, nem csak eljátszotta azt. Belegondolt, milyen lehet 2 millió km-re lenni otthonról. A többi színész már befejezte a forgatást, és a hangjukat játszották csak be a jelenetben a szkafanderbe. Ridley Scott nem is kért ismétlést a forgatáskor, egyből elfogadta azt.
Rich Purnell, a pályaszámításokat végző matematikust játszó színész (Donald Glover) tényleg megcsúszott, amikor álmából felébresztették. Elesett, de rutinosan folytatta a jelenetet, és kávét kért. Így benne is maradt a végső változatban, mert teljesen illik a jelenetbe, hogy ennyire álmos.