
A film összbevétele 179 769 457 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 59 452 975 forintot termelt. A hazai mozik összesen 48 208 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Daniel Ellsberg 2006-ban megosztott alternatív Nobel-díjat kapott azért, mert személyes kockázatot vállalva nyilvánosságra hozta a Pentagon-iratokat.
A Pentagon-iratok eredeti címe "Az Egyesült Államok és Vietnam kapcsolatai, 1945-1967" volt. A tanulmány 47 kötetes volt, amelyen 36 elemző, történész és szakértő dolgozott. A dokumentum 4000 oldalt tett ki.
A National Board of Review of Motion megválasztotta A Pentagon titkait az év filmjének az angolszász nyelvterületeken.
Donald Trump állítólag felkereste Steven Spielberget, s kért két másolatot a filmből, amely elnyerte az elnök tetszését. Még az sem zavarta, hogy a két főszereplő Meryl Streep és Tom Hanks több ízben nyíltan kritizálták Trumpot. Streepet egy műsorban egyszer még úgy is sminkelték, hogy Trumpra hasonlítson.
Az összes olyan jelenetben, melyben Nixon elnök hallható, valódi Fehér házi hangfelvételeket használtak fel.
A film egyik kulcsjelenetében az eredeti Pentagon-iratok láthatóak, melyeket Daniel Ellsberg biztosított a stáb számára.
Steven Spielberg mindenképp szerette volna, hogy a film mielőbb a mozikba kerüljön, mivel A Pentagon titkainak cselekménye erős párhuzamot mutat az Államokban egyre inkább terjedő álhírek jelenségével. Merly Streep elmondása szerint a forgatás 2017. május 27-én kezdődött meg, és júliusban ért véget, melyet követően Steven Spielberg elképesztő iramban, mindössze két hét alatt vágta meg a filmet. A kész forgatókönyv és a produkció premierje között mindössze 9 hónap telt el.
Tom Hanks a való életben is ismerte a film két főszereplőjét ihlető személyt. Személyesen is találkozott az általa alakított Ben Bradlee-vel és Kay Grahammel (őt alakítja Meryl Streep) egy nappal a nő halála előtt.
Ezzel a filmmel hozta be Tom Hanks Harrison Fordot, aki szintén öt alkalommal dolgozott együtt Steven Spielberg rendezővel.
1972-ben csak a The New York Timest tüntették ki az újságírók Pulitzer-díjával a Pentagon-iratok publikálásáért.
A film eredeti címe The Post volt, de a produkciós munkálatok kezdetekor The Papers-re változtatták. Az alkotók végül visszatértek az eredeti címhez.