2024.07.11 11:03 Kóborló Olvasottság: <100x
1

Boszorkányok éjszakája, hát persze, hogy a Vico filmje

Ismételten úgy éreztem, hogy itt az ideje annak, hogy nosztalgiázzak egy jót a VHS-korszak egyik igencsak ismert videókazetta forgalmazójának filmjével, hisz ahogy a kiadó mottója is mondatta: „a Vico filmjei az ön kedvenc filmjei” (persze ezt mindenki döntse el saját maga, hogy mennyire volt ez a mottó anno, annak idején helytálló, de az tagadhatatlan, hogy jó pár igazi filmcsemegét hozott el anno a lakósságnak a Vico kiadó). Na de lássuk hát, hogy jelen filmünk is egy valódi filmcsemege volt-e, vagy csak egy tucat horror!

Jómagam kimondottan kedveltem az ez időben oly divatosnak számító eurohorror felhozatalába tartozó produkciókat. Kétségtelen, hogy a horror műfaján belül leginkább talán az olaszok voltak a legtermékenyebbek eme produkciók esetében, melyek igazán széles palettán mozogtak, főleg minőség terén. Voltak köztük kiválóak, melyek idővel igazi klasszikussá értek, (Démonok 1-2), voltak, amik az idehazai forgalmazójának köszönhetően rengetegen láttak (pl.: Dühöngő Majom avagy a Halálpart), amelyek leginkább közepes szintet képviseltek, és sajnos voltak a jóval gyengébb próbálkozások is. Sajnos Alessandro Capone rendezésében készült Boszorkányok éjszakája is a gyengébb produkciók sorát erősítette.

Boszorkányok éjszakája, hát persze, hogy a Vico filmje

Maga a film története még talán nem is lenne annyira rossz, de sajnos valahogy az Alessandro Capone, Rosario Galli és Jeff Moldovan (1953–2013) által írt forgatókönyv nem épp a leggördülékenyebb, emiatt pedig sokszor kissé unalmassá válik a cselekményvezetés a filmben. Persze megtalálhatóak még a kisebb avagy nagyobb logikai gikszerek is benne. Személy szerint nekem a kedvencem az volt, hogy sokkal inkább tűnt a Boszorkányok éjszakája egyfajta démoni megszállós filmnek az én szememben, és csak elvétve találtam benne a tipikus boszorkányságokkal foglalkozó filmes kliséket. Továbbá az is rontotta kissé a szememben a film történeti kivitelezését, hogy szinte az összes filmbéli karakter bármikor, seperc alatt a túlvilágon találhatták magukat, bármifajta ellenállás nélkül. Így pedig igazán nehéz bármifajta izgalmat érezni a filmbéli karakterek iránt.

Az effajta eurohorrorban szereplő színészek legtöbbször nem a színészi kvalitásaik miatt maradnak emlékezetesek a nézőiknek, és hát jelen filmünk színészei sem kivételek ez alól (sőt, jó párjuknak mindössze ez az egy filmes próbálkozás lelhető fel). Sajnos technikailag sem egy túlzottan jól kivitelezett filmről beszélhetünk, ugyanis bár kapunk jó pár vérbő jelenetet, de jelen esetben sokkal többre tudtam volna értékelni azt, ha inkább egy feszültebb és izgalmasabb horrorfilmet kaptam volna ezek helyett.

Összegezve a filmet, talán csak az erős nosztalgiafaktora miatt adok két csillagocskát rá, ugyanis szerintem ebből lehetett volna egy kicsivel erősebb produkciót is összehozni.

horror

A Boszorkányok éjszakája című horrorban egy fiatal lány bátyjával és még pár barátjával együtt ellátogat abba a házba, melyet a testvérpár nemrégiben örökölt. Amiről... több»

1