2024.08.29 11:13 Artemisia Olvasottság: <100x
2

Sarah Fier története

A félelem utcája évtizedeken, évszázadokon átívelő sztorija lezárást kap a 3. részben. Az R. L. Stine regénysorozatából készült trilógia első 2 felvonásának egyaránt megvoltak a jobb és gyengébb pillanatai: az 1994-ben játszódó, misztikus elemekkel átszőtt, young adult horror után az 1978-ba visszatérő 2. rész egy igazán brutális, egyben autentikus slasher filmet hozott.

A 3. rész még nagyobbat ugrik az időben: egészen 1666-ig repít vissza, hogy megmutassa a shadyside-i boszorkány, Sarah Fier igaz történetét.

Sarah Fier története

Egy hosszú flashback jelenetben Sarah Fier szemszögéből követhetjük végig az eseményeket, melyek az Union nevű, kezdetleges településen zajlottak (Union később Shadyside-ra és Sunnyvale-re vált szét). Ezek az események – egy, a kor nézetei szerint bűnös szerelem, fekete mágia, az Uniont érő csapások és a shadyside-i gyilkosok előfutárának tekinthető Miller lelkész véres ámokfutása – ahhoz vezettek, hogy a helyiek boszorkányságot kiáltottak, a csőcselék haragja pedig a különc Sarah Fierre zúdult.

Ám az Uniont behálózó sötét erő tényleg létezett, a sátáni alku tényleg megköttetett. Az Uniont ért csapásokat valóban a gonosz jelenléte idézte elő, az 1666 óta tevékenykedő shadyside-i gyilkosok pedig valóban a unioni természetfeletti erő befolyása alatt állnak, Sarah Fier pedig a halála előtt valóban átkot mondott. Csakhogy az egészben van egy hatalmas csavar, ami mindent megváltoztat...

Az 1666-ban játszódó rész – ami sajnos csak 1 órára rúg – nagyon jól működik, bár egyes karakterek viselkedése meglehetősen anakronisztikus, hangulatos és feszült atmoszférát sikerült teremteni, néhány nagyon erős jelenettel, pl. a boszorkányságra utaló ómenek vagy Miller tiszteletes bestiális gyerekgyilkosságai.

A kiválóan felépített 1666-os kitérő után visszaugrunk 1994-be, ahol az első rész hősei az igazság birtokában megpróbálnak leszámolni a Shadyside-ot sújtó átokkal. A film második fele sajnálatos módon minőségben is visszatér az első rész színvonalához, sőt, alul is múlja azt. A valódi bűnös leleplezésére és az élőhalott gyilkosok megfékezésére egy fél órás csapdaépítős, játékfegyverekkel paintballozós jelenetet kapunk, amelynek az egyetlen pozitívuma Gillian Jacobs.

Végül megtörik az átok, a szerelmesek újra együtt vannak, és véget ér Shadyside sötét korszaka. Azonban a lezárás sok kérdést nyitva hagy. Az alku értelmében ugyanis generációról generációra valaki átveszi Solomon Goode helyét. Nick Goode-nak pedig maradtak élő rokonai (pl. az öccse, aki egyben a polgármester is, és gyerekei is voltak). Vagyis Nick helyét valaki másnak kellett volna átvennie.

Szóval a lezárás gyors és elkapkodott lett, a végjáték komolytalan, de az 1666-ban játszódó rész kiválóan sikerült.

Az elkapkodott és hiányos lezárás ellenére a trilógia bővelkedik jó pillanatokban, különösen a 2. és a 3. rész első fele.

Összességében egy kedvelhető horrorszériáról beszélünk, mely hibái ellenére a műfaj minden rajongója számára ajánlatos.

horror | misztikus

Egy rejtélyes haláleset rázza meg a ohiói Shadyside városka lakóit. Senki sem érzi magát biztonságban, hiszen a gyilkos köztük járhat. A Fear Street R. L. Stine... több»

2