Gyerekkoromban hébe-hóba jutottunk el moziba. Kisvárosi, lepukkant mozi... de akkor is élmény volt oda elmenni. És ott láttam az eredeti Robotzsarut. Akkoriban nagyon tetszett. Nem tudom, hogy azután láttam-e, megmaradt az emlékeimben jó filmnek. Most belebotlottam a remake-be. Félve kezdtem bele. Sok film van, amit átdolgoznak, modernizálnak, de nem jól nyúlnak hozzá az alaptémához. Kifejezetten rossz feldolgozás volt 1997-ben A Sakál című film, ami az 1973-as A Sakál napja feldolgozása volt. De ugyanígy rosszul sikerült szerintem Az emlékmás című Schwarzenegger-film feldolgozása is. És ha elgondolkodnék, biztosan tudnék még sok példát hozni.
Az elején a rendfenntartósdi részt túltolták picit, de utána nagyon kellemes csalódás volt. Élvezhető a film végig – szem előtt tartva természetesen, hogy azért ez egy mese... De azért elgondolkodtató, hogy vajon mikor jutunk el idáig. Mikor jön el az, hogy a hatalmat hűen szolgáló csahos kutyák helyére programozott megfélemlítőgépezetek lépnek, amelyeknek már nem is lesz szükségük mérlegelésre? És a disznókon mindig ott lesz a megkülönböztető karperec... Ezt mostanában „diplomáciai mentességnek” meg „kapcsolati tőkének” hívják... finoman... vagy „törvények felett állás”-nak normálisan :-( Kifejezetten tetszik, ahogyan rávilágít a média hatalmára és felelősségére a film, a Samuel L. J. által megformált, tenyérbemászó figurán keresztül.
Joel Kinnamant jó színésznek tartom. Láttam már más filmekben, és tetszett a játéka. Itt is jó volt. És ahogyan Samuel L. J. most nem pozitív szerepet kapott, ugyanolyan meglepetés volt Gary Oldman. Ő általában a gonosz oldalon áll, s mégis milyen jó volt a másik oldalon látni – a megszokottól eltérően. Remek színészeket szedtek össze a filmhez. Ami nem igazán tetszett: 1. Amikor a robbanást visszajátssza a főhős, és látja magát a földön... hát attól sokkal jobban összetört embereket foltoznak össze manapság. Szóval az a test egyáltalán nem tűnt menthetetlennek. Odarakhattak volna egy jobban szétroncsolódott valamit. :-) 2. Hát titán/inox akármilyen színben sokkal jobban nézett ki az elején, mint amikor feketét csináltak belőle. 3. Megkülönböztető jelzések nélkül száguldozik a városban a mociján – veszélyeztetve másokat. Ez ésszerűtlen. 4. Az eredeti Robotzsarunak megvolt az a bizonyos robotos mozgása. Itt is úgy mozog a főhős... ám amikor bevetés van, akkor meg tud macskaként is mozogni, teljesen természetesen... (SŐT!). De akkor a sima járásnál miért kellett annyira darabosra, suhogósra, erőlködősre csinálni??? 5. A vége felé a nagy robotokkal való harc igazán rossz lett. Már kezdve a motorral való beugrástól... Az úgy nézett ki, mintha a kezemmel mozgatnék egy játékfigurát. Aztán meg úgy ugrál a robotokon a főhős, hogy Pókember megirigyelné... és a buta robotok meg egymást lövik szét... Nem beszélve arról, hogy főhősünket alig bántja a gigantikus gépek hatalmas ágyúiból áradó golyózápor, miközben ő simán kárt tesz a kis pisztolyaival...
Na de a hibái ellenére szerethető mozi, jól sikerült feldolgozás! A fiatalabbaknak lehet, hogy csak egy átlagos sci-fi, de aki a 80-as években volt gyerek, annak jó élmény is lehet – ahogyan nekem is az volt. Filmre fel! Majd eldöntöd, hogy milyen... :-)

67 Robotzsaru (2014)
akció | krimi | sci-fi | thriller
A világ vezető robottechnológiai cége, az OmniCorp már évek óta sikerrel gyárt katonai célra önműködő harci gépeket, drónokat és robotokat. A vállalat rendőri használatra... több»
Szereplők: Samuel L. Jackson, Gary Oldman, Michael Keaton, Joel Kinnaman, Jay Baruchel