23 ország közel 300 alkotása közül az előzsűri immár kiválasztotta a 15. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál versenyprogramját. Öt alkotás jutott be az egész estés animációk versenyébe, melyek között Annecy-ban és Bucheonban díjat nyert, Oscar díjra, BAFTA-ra és Európai Filmdíjra jelölt alkotások is találhatóak. 6 európai TV-speciál, 22 európai és 8 magyar TV-sorozat, 16 magyar rövidfilm, 21 magyar alkalmazott animáció és 12 magyar diákfilm versenyez augusztus 11–15. között Magyarország legnagyobb animációs seregszemléjén. A versenyprogramok mellett tematikus panorámavetítések, retrospektív válogatások, filmszakmai konzultációk és mesterkurzusok, valamint workshopok, kiállítások színesítik majd a fesztivál kínálatát, melyen a részvétel ingyenes.
Az öt versenybe került egész estés animációból három történelmi témát dolgoz fel. A Kabul fecskéi című francia–luxemburgi–svájci animációs film Zabou Breitman és Eléa Gobbé-Mévellec rendezésében 1998 nyarán, Kabulban játszódik. A romos várost megszállták a tálibok. Mohsen és Zunaira fiatalok, szerelmesek, és az erőszakkal teli hétköznapok, minden sanyarúságuk ellenére még hisznek a jövőben. De egy nap Mohsen meggondolatlanságot követ el, ami felborítja a terveiket.

83 Kabul fecskéi (2019)
1998 nyarán a tálibok uralta Kabul romokban hever. Ilyen hányattatott körülmények között álmodozik szebb jövőről egy szerelmespár két tagja, Mohsen és Zunaira. több»
Szereplők: Hiam Abbass, Swann Arlaud, Zita Hanrot, Simon Abkarian
Ilze Burkovska Jacobsen munkája, az Annecy-ban és Bucheonban egyaránt díjat nyert A kedvenc háborúm című norvég–lett alkotás az 1970–1990 között a Szovjetunióban felnőtt rendező személyes történetén keresztül mutatja be a hatalomnak a lakosság elnyomására irányuló ideológiai háborúját.

80 A kedvenc háborúm (2020)
Személyes hangvételű animációs dokumentumfilm a rendező életéről Lettországban az 1970-1990 közti szovjet korszakban, mely során a szovjetek ideológiai fegyverként használták... több»
Matthias Bruhn és Ralf Kukula rendezők a rendszerváltás 30. évfordulójára készült német–luxemburgi–belga–cseh családi kalandfilmje szintén történelmi témát dolgoz fel: a berlini fal leomlásának idején játszódó Fritzi – Egy forradalmi mese című alkotása egy bátor kislány és egy kedves kutya a lipcsei hétfői tüntetésektől a szigorúan őrzött határokig ívelő izgalmas kalandjait meséli el. A német filmkritikusok 2019 legjobb gyerekfilmjének választották ezt az animációt, a film a pilseni JuniorFesten a legjobb animációs film díját nyerte el, a stuttgarti animációs filmfesztiválon pedig a legjobb forgatókönyv díjával jutalmazták.

Lipcse, 1989. A nyári szünidő alatt Sophie az édesanyjával Magyarországra utazik, kutyájukról, Sputnikról eközben legjobb barátnője, Fany gondoskodik. A tanév elején azonban... több»
Szereplők: Hugh O'Conor, Martin Swabey, Ali Lyons, Oisin Conroy, Lucy Carolan
Anca Damian a Bucheon Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon a legjobb animáció díját elnyert, Európai Filmdíjra jelölt költői és megindító filmje, a francia, román, belga koprodukcióban készült a Marona csodálatos kalandjai című alkotásának főhőse is egy kutya, egy mindig optimista, eltűnt gazdájához fanatikusan hű kóbor eb. A káprázatosan színes, lehengerlő képi világot a kortárs belga képregényművészet egyik legizgalmasabb alakja, Brecht Evens teremtette meg. A film arra emlékeztet, hogy milyen kevés is elég a boldogsághoz.

Marona visszaemlékszik korábbi életeire, hiszen egy kiskutyának annyi élete van, ahány gazdája volt korábban. Ahogy megelevenednek ezek az emlékképek, úgy vet számot minden... több»
Szereplők: Lizzie Brocheré, Bruno Salomone, Thierry Hancisse, Nathalie Boutefeu, Shirelle Mai-Yvart
Végül a legendás Tomm Moore – aki korábban a Kecskemétfilm közreműködésével készítette a Kells titka című egész estés animációs filmjét - Ross Stewarttal alkotott Oscar- és BAFTA-jelölt filmjében, a Wolfwalkers-ben egy fiatal lány apjával Írországba utazik farkasra vadászni. De minden megváltozik, amikor összebarátkozik egy titokzatos törzsből származó, szabad szellemű lánnyal, akiről úgy hírlik, éjszaka farkassá változik.

80 Farkasok népe (2020)
animáció | családi | fantasy | kaland
A babona és a varázslat idején, amikor a farkasokat démoni lényeknek tartották, a természetet pedig megszelídítendő gonosznak, egy fiatal vadász növendék, Robyn Írországba... több»
Szereplők: Sean Bean, Simon McBurney, Honor Kneafsey, Eva Whittaker, Tommy Tiernan
6 európai TV-speciál, 22 európai és 8 magyar TV-sorozat – többek között a Cigánymesék, a Kuflik és a Városi legendák –, 16 magyar rövidfilm – köztük Ulrich Gábor Dűne, Orosz Judit Odakint, Rofusz Kinga Otthon és Darabos Éva Pá, kis panelom! című alkotása – 21 magyar alkalmazott animáció – reklámspotok, videoklipek és szignálok –, valamint 12 magyar diákfilm versenyez augusztus 11–15. között Magyarország legnagyobb animációs seregszemléjén. A versenyprogramok mellett tematikus panorámavetítések, retrospektív válogatások, filmszakmai konzultációk és mesterkurzusok, valamint workshopok, kiállítások színesítik majd a fesztivál kínálatát, melyen a részvétel ingyenes.