Maestro

Nico Parker
Anna Torv
Anna Torv
Bella Ramsey

Joel és Ellie, a járvány-pusztította, eltorzult világban csak egymásra számíthat. A duó kénytelen elviselni az új világ brutalitását; a kegyetlen gyilkosoktól hemzsegő, megváltozott Amerikát.

(erare)

Forgatókönyvíró: Neil Druckmann, Craig Mazin
Premier: 2023.01.15. | HBO Max (2023.01.16.)

2024.02.08 István400340

Hat igen, ilyen egy jó játékadaptáció

Ugye ízlések és pofonok. Viszont sok ember elfelejti, hogy ez egy játékadaptáció, szóval nem csak mint egy sima sorit kell értékelni. Ha ebben az aspektusban nézzük, akkor nem csak jó, hanem zseniális.

2023.01.29 fankbringa

a nap véleménye

Csavargás a gombák birodalmában

A játékkal sosem játszottam. Kerestem róla képeket és azt láttam, hogy tényleg nagyon jól adaptálták a képi világot és a főszereplőket. Olyan, mint egy rajongók által készített film. Tisztelettel bánik a történettel, a hangulattal és az alkotók szell... Teljes kritika

2023.03.10 Caravaggio1978

Egy nagy kihagyott ziccer ez az egész

Igen, ez egy kihagyott lehetőség volt. Játszottam mindkét résszel többször is, nem hozom fel azokat a dolgokat, amit mindenki, hallottuk elégszer. Nekem nem is ezek miatt volt nagyon nagy csalódás ez az egész. Tény, hogy a játék élményét, sztoriját, feszültségét egyik rendező sem tudta volna megvalósítani. Lehet vitatkozni, hogy mások a karakterek, a történet is, a beépített agymosás stb. Az összkép egy borzasztóan unalmas filmsorozat lett. Milyen posztapokaliptikus világról beszélünk? Mit láttunk belőle 7 rész után? Semmit. Milyen akciókat? Jó, ha talán tízszer elsütötték a fegyvert. Kaland? Persze, aki ezt akarja, az játsszon a játékkal, jól van, értem én, de majd minden rész után azt éreztem, hogy számottevő cselekmény nem volt az adott résznek. Nem adott semmit, párbeszédek tömkelege, rengeteg lényeges dolog kihagyása, a fő történetszál szinte teljesen elveszik. Pontosan a lényeget hagyták ki. Akik az igazi játékot játszották el egy szobában (motion picture), azok ezerszer több érzelmet, átélést adtak bele. Nem ragozom, nekem egy unalmas, egysíkú, jellegtelen történet, megnézem azt a pár részt, de túl nagy élményt eddig nem okozott. Talán a második szériát el sem fogom kezdeni.

2023.03.14 kabel

Zombik nélkül

Bár a sorozat egy gombazombik által elfoglalt világot mutat be, ahol a civilizáció összeomlott, meglepően kevés zombit látunk. A hangsúly a karaktereken van, és a történtek mind az emberi elvetemültséget, a kultúrától való sodródást és az emberség el... Teljes kritika

2023.04.04 szemtelen

Posztapokaliptikus világkép

Ez egy olyan film, amelyik úgy kezdődik, hogy bombázzátok le a várost és mindenkit, aki benne van, mert tömeggyilkosságra lesz szükség. Ez elég jó indítás ahhoz, hogy beleragasszon a fotelbe, és kíváncsivá tegyen. A The Last of Us a történetmeséléstől kezdve a cselekményszálakon át az utolsó percig egy remekül elkészített adaptáció. Az alaphang, hogy a félelmetes Cordyceps gomba mutációja lehetővé teszi, hogy átvegye az uralmat az emberi test felett, majd áldozatait halálos zombikká változtassa. A csapás az egész világon elterjed, káoszt, erőszakot és a társadalom összeomlását okozza. A fő csapáson kívül gondosan adagolt és hangulatosan megírt melléktörténetek váltanak ki érzelmi reakciókat. A kiváló alakítások, karakterek, párbeszédek és kapcsolatok (Joel és Ellie) túlszárnyalják a megszokott kliséket a hatalmas költségvetésből finanszírozott sorozatban. Képi világa lenyűgöző, hátterei igen változatosak, a számítógépes effektusok túlzott használata miatt különösen nagy öröm látni egy olyan videójáték-adaptációt, amely valóban filmszerű tud maradni. Az ügyesen, aprólékosan szerkesztett alkotást a legjobb videójáték-adaptációjának nevezni halvány dicséret, ez egy önálló, egyedi és egyéni hangvételű, nagyszerű filmsorozat.

A The Last of Us Part II: Covers and Rarities zenéjében, a Through the Valley-ben utalnak egy híres zsoltárra, „Az Úr az én pásztorom”-ra: „I walk though the valley of the shadow of death...” = „Még ha a halál árnyékának völgyében járok is...” Szerző: Lipót Testvér

A képregények a játékban is feltűnnek nem véletlenül: a Dark Horse Comic egy négyszámos sorozatot jelentetett meg még 2013-ban. A képregényeket Neil Druckman, a játék kreatív igazgatója és írója, illetve Faith Erin Hicks írta. Az elkészült képregény a játék előzménye, és a fiatalabb Ellie és egy másik fiatal túlélő, Riley kalandjait meséli el, a címe: The Last of Us: American Dreams.Szerző: Caravaggio1978

Ellen Page színésznő szerint az ő külsejét használta fel a Naughty Dog a The Last of Us videójáték első részében Ellie-hez. Ellen Page játszotta az egyik főszerepet a Beyond: Two Souls című videójátékban.Szerző: Caravaggio1978

Hugh Jackman, Michael Fassbender, Jon Bernthal, Gerard Butler, Josh Brolin, Jon Hamm, David Harbour, Keanu Reeves, Chris Hemsworth, Harrison Ford, Tom Hardy és Joel Edgerton neve is szóba került Joel Miller szerepére, mielőtt Pedro Pascal kapta meg a szerepet. Szerző: Hupka Adrián

Gustavo Santaolalla, a The Last of Us (2013) és a The Last of Us: Part II (2020) című videojátékok zeneszerzője készítette a sorozat soundtrackjét is.Szerző: Hupka Adrián

(2023. 05. 24.)
Gombák földjén
Adaptálni soha nem könnyű feladat, akár könyv, akár játék a forrás. Ez hatványozottan igaz egy olyan alapanyag esetében, mint amilyen a videojáték iparának – valószínűleg mindenkori – non plus ultrája, a Naughty Dog égisze alatt készült The Last of Us. Több

(2023. 03. 19.)
Ha elvesztél a sötétségben, keresd a fényt!
Az utóbbi évek legjobb videójáték adaptációjában Joel és Ellie egy posztapokaliptikus világban próbálja teljesíteni a sors által rájuk testált küldetést. A jól megírt alaptörténet értő, profi adaptációja és okos kiegészítése áthelyezte a hangsúlyt az akciójelenetekről az emberi történetekre és a zsánerre nem kifejezetten jellemző, de nagyon is érde... Több

Értékelés: 7.5/10
(2023. 01. 11.)
Annyi már bizonyos, hogy a rendező, Craig Mazin legalább olyan ügyesen lavírozik a The Last of Us zombirealista keretei között, mint ahogy azt tette íróként a szintén HBO gyártásban megvalósított Csernobil sűrű céziumfelhőiben. Több