Közösség

Vélemény:

 

90 Csillagok között

(2014)

Csillagok között

 
Morph   2024.04.13 13:41
1

Azt hiszem, a film negyedjére való megnézése után itt az ideje, hogy véleményt írjak. Ez az első tőlem itt az oldalon.
Kicsit késve, de 2023-ban láttam először ezt a remekművet, miután sokadjára is elhalogattam, mivel nem vagyok egy nagy filmezős típus. Először semlegesnek éreztem. Nem adott semmit, a zenéjét kivéve.
Lenyűgözött a képi világa, ezért némi utánaolvasás és tudástáram bővítése után megnéztem újra. Innen nem volt visszaút. Az érzelmeimre akkor még nem annyira, de az elmémre nagyon hatott. Elkapott. Rajongója lettem, lenyűgözött. Aztán egy fél évvel később eszembe jutott újra, ezért megnéztem harmadjára is.
Ami ezalatt a három óra alatt lejátszódott bennem, film még sosem váltott ki belőlem ilyen érzéseket.
Rengeteg sírás a családi szál drámájának, a film képi világának, a zene teljesen letaglózó hatásának köszönhetően. Aztán megnéztem negyedjére is. Még mindig ad újat, még mindig lenyűgöz, még mindig azt érzem, ennyi nem elég ebből a zsenialitásból. Ha azt mondom, hogy ez a film minden hibája, túlzásai ellenére számomra az egyik legnagyobb remekmű a filmtörténelemben, akkor ezt így is gondolom.
Várom az ötödik alkalmat, amikor megnézhetem újra a Csillagok közöttet, remélem, immáron nagyvásznon.