Costa-Gavras ebben a könyvadaptációjában jó tempójú és szórakoztató gazdasági bűnügyi történetet tárt elénk egy kis franciás balos bájjal és beütéssel, illetve ennek megfelelő tanulsággal a végén. Számunkra, talajmenti átlagemberek számára teljesen láthatatlan és felfoghatatlan világban járunk, az EU egyik legnagyobb bankjának az élén, ahol a főszereplőnk, Gad Elmaleh által alakított Marc Tourneuil épp beül az elnöki székbe.
Csak úgy röpködnek az eurómilliós illetmények, fizetések, jutalékok, hatalmasak a tárgyalótermek, flancosak az éttermek, autók, magánrepülők. Mindenki kavarja a sz*rt, hajtja a még több pénzt és hatalmat (pénz, pénz, pénzecske, ugye...).
Gad Elmaleh jól alakítja a humán értelmiségi előéletű, alkalom szülte nagybankárt, aki jól megpörgeti a bankját és annak ellenséges felvásárlásával próbálkozó üzletfeleit. Ő is necces eszközökhöz nyúl eközben, láthatóan felnő a feladathoz.
Úgy általában érdekes képet kapunk a tesztoszterontól tocsogó nagybanki, nagyrészvényesi és tőkealap-kezelői vezetői világról, nagyjából végig kellően komolyan bemutatva, hogy a végén egy csattanóval és kissé más fénytöréssel nevetségessé és szánalmassá tegye a rendező számunkra azt.
Nem volt hibátlan a film, például Tourneuil a pengeéles, gyors járású esze ellenére szemmel láthatóan nem fogja fel, hogy ha érthetetlen okokból nyomul rá egy durván világhírű topmodell, akkor annak a lábáról nem nyal le drogot nyilvános helyen, meg nem gyömöszöli a vécében, legalább két okból.
Az egyik, hogy talán azért bérelték fel, hogy kompromittálja a bankárunkat, a másik meg, hogy ha ez nem is így lenne, akkor is nyolcvannyolc lesifotó és videó fog készülni, amit órákon belül nézegethet a felesége, meg az összes szakmai ellensége.
Emellett az egész felvásárlósdi háromszög a japán bankkal is kissé gyermeteg elgondolásnak tűnt, a kidolgozatlansága a South Park alsógatyamanóinak az üzleti tervét juttatta az eszembe: 1. alsógatyagyűjtés 2. nagy kérdőjel 3. profit.
A fentiekhez hasonló hibák ellenére egy jól szerkesztett és izgalmas filmet láthatunk, érdemes ezért a tökéletlenségeket elnézően kezelni.

83 Bennfentes játék (2012)
Marc Tourneuil megállíthatatlan karrierjének történetét meséli el a film, melyben a férfi a tőke egyszerű szolgájából lesz annak megkérdőjelezhetetlen ura. Marc a legnagyobb... több»
Szereplők: Gabriel Byrne, Hippolyte Girardot, Bernard Le Coq, Natacha Régnier, Alexandre Gavras