Közösség

Vélemény:

 

75 Országúti diszkó

(1989)

A 80-as évek ikonikus diszkós-bunyós mozija

 
The Critic   2024.03.30 17:20
1

Gyerekkori nagy kedvencem az 1989-es, eredeti Országúti diszkó, az azóta elhunyt Patrick Swayze és a gyönyörű Kelly Lynch főszereplésével, Rowdy Herrington remek rendezésében. Blogomon biztosan írni fogok a filmről, így itt csak annyit emelnék ki, hogy egy generáció és korszak rétegfilmje volt annak idején, és főleg azok voltak oda érte, akik ismerték és gyakorolták a film életstílusát: a 80-as évek végének diszkóvilágát. Persze akkor még a vasfüggöny létezett (1990-ig), így a nyugati dolgok nehezen jöttek át. Mi mégis tettük az agyunkat: minden péntek és szombat este felvettük a csajozós ruhát, és mentünk a diszkókba. Balhé pedig gyakran akadt. Ha nagy volt a diszkó, akkor sok kidobóval lehetett találkozni, és bizony akadt munkájuk bőven. Én sem úsztam meg egy-két pofont 15-16 évesen. A filmbeli James Dalton (Patrick Swayze) profi módon intézi el a rendbontókat, kint a diszkó előtt. Persze neki is feladja a leckét a helyi hatalmaskodó, Brad Wesley (Ben Gazzara), aki terrorizálja a települést és a diszkót is. A filmben sok a bunyó, melyek persze ma már nem tűnnek színvonalasaknak. Az új Road House mindenképp jobb ebben. Az én értékelésem a 89-es Országúti diszkóra 4 csillag, és ennyit kap tőlem a 2024-es változat is épp a verekedések miatt.