Közösség

Vélemény:

 

67 Végítélet

(2008)

Igénytelenség a Rhona-n át

 
cynicalrealist   2024.02.23 08:41
0

Már a film közben is sokat gondolkoztam azon, vajon mi lehetett a koncepció, de nem jutottam annál tovább, minthogy „lopkodjunk össze egy filmet, és adjuk el a valóban dögös Rhona Mitra arcával”. Jó harminc évvel ezelőtt, amikor ismerkedtünk a kapitalizmussal, hamar kiderült, hogy az „univerzális” jelzővel ellátott termékek valójában nem jók semmire. És ugyanígy: a közepesen madmaxes, kicsit trónokharcás, de a vírusos alapokon álló katyvasz gyakorlatilag értékelhetetlen. Mondjuk, maga a sztori alapötlete is olyan, amiből közepesnél jobb filmet nem lehetett összerakni, de ez nem mentség erre az egész izére. Különös módon egyébként, számomra a mélypont már az alkotás első felében eljött. A narrátor arról beszél az elején, hogy a fertőzött területen hamar felütötte a fejét az anarchia és benne a kannibalizmus. Erre kivel (mivel) találkoznak először a lezárt területre érkező hőseink? Tehénnel. De nem eggyel, hanem egy egész csordával (tudom: gulyával). Tehát az anarchiába süllyedt emberek inkább egymás eszik, mintsem hogy sztéket zabálnának. Skóciában. Taps, meghajlás, függöny. Lapozzunk.