Közösség

Vélemény:

 

93 A remény rabjai

(1994)

Az egyik legjobb film, amit valaha csináltak

 
Master   2024.03.30 13:36
2

Ahogyan végigtekintettem eddigi elemzéseimen, illetve kritikáimon (saját honlapomon és itt, a Mafabon is), észrevettem, hogy még egyáltalán nem írtam a filmtörténelem egyik legjobb alkotásáról, A remény rabjairól, noha óriási kedvencem. Most tehát pótlom ezt a hiányosságot. A magyar származású Frank Darabont által megrendezett 1994-es film egy Stephen King-regényre épül, mely eredetileg a Rita Hayworth and the Shawshank Redemption címet viselte még 1982-ben. Cselekményének helyszíne egy amerikai börtön, idősíkja pedig az 1947 és 1967 közötti időszak. Ekkor kerül ugyanis a New England-i Shawshank börtönbe életfogytig tartó időre (de csak 20 évet letöltve) a főhős, Andy Dufrense, akit Tim Robbins alakít a filmben. Andy a börtönben ismeri meg Ellis Boyd Reddinget (Morgan Freeman), aki egyszerűen csak Rednek szólít mindenki, és aki 20 évre igazi jó barátjává válik. A börtönben Andy megtanul harcolni (több-kevesebb sikerrel), majd az igazgató könyvelőjévé válik, és nélkülözhetetlen figura lesz az ottani csalásokhoz. Egy nap konfliktusa támad a gátlástalan Norton igazgatóval, és elhatározza, hogy megszökik. A sztori egyrészt egy különleges barátság története, másrészt pedig egy zseniális szökés és bosszú elbeszélése is. Nem lehet elégszer látni, a filmtörténelem egyik gyöngyszeme. Természetesen 5 csillagos alkotás, amit egyszer mindenkinek látnia kell.