Közösség

Vélemény:

 

58 RAID - A törvény nemében

(2016)

RAID - A törvény nemében

 
MMcFly2015   2018.01.03 12:08
1

Dany Boon filmjeinek mindig örülök, szimpatikus vígjátékszínész, és sokszor adott a francia humorhoz egy kis pluszt. Az utóbbi években viszont nem stimmel vele valami. Finoman szólva is nem tud a középszerűségből kitűnni, pedig minden rá van bízva. Forgatókönyv, rendezés, és a főszerep. Ahogy megnézem a filmográfiáját, jobban szórakoztam azokon a filmeken, amiben szimplán csak szereplő... A RAID első 20 perce egyszóval: pocsék. A főhős(nőnk) szerencsétlensége és bemutatása rém irritáló, és vészjósló a következő másfél órára. Kizárt dolog, hogy megszeresse ezekben a jelenetekben valaki. Dany Boon által megformált ,,macsó" jó pont a történetben, de poént nem tudtak kihozni belőle. Teljesen üres a karakter. A film belendül, a sztori (az elnök apuka protekciója) kezd tetszeni, mégis olyan kihagyott lehetőségek vannak humor fronton, hogy nézni is rossz. Persze a kötelező romantikus szál is bejön, de annyira hirtelen és előzmény nélkül, már vissza kellett pörgetnem, mert azt hittem elaludtam 10-20 percre. Pedig erről szó sincs... ilyen kidolgozatlan a forgatókönyv.
Sajnos vígjátékként erőltetett és vérszegény, az a pár jelenet ami megmosolyogtatott kevés a 100 percre, és nem is a két főszereplő által kapott bohóckodás tette viccessé. A téma jó, a túltolt idétlenség viszont taccsra vágja... Imádom még mindig a francia vígjátékokat, de 2017-ben több félresikerült alkotást láttam, mint kellett volna.