Közösség

Vélemény:

 

73 Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladája

(2023)

Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladája

 
Gábor390920   2023.11.21 17:58
2

Olvastam valahol egy kritikát az interneten, ahol azt írták a filmről, hogy a legjobb Éhezők viadala-film, ami a Futótűz óta készült. Én is osztom ezt a véleményt, mert azt gondolom, hogy azzal, hogy két filmre szedték a trilógia harmadik részét, az csak rontott A kiválasztott-filmek minőségén. Szerencsére Francis Lawrence rendező újra magára talált (amelyhez Suzanne Collins 2020-as előzményregénye is kellett), és egy izgalmas filmben vitte vászonra Snow elnök fiatalkorának egy meghatározó időszakát, pontosabban a 10. éhezők viadalát és annak utóhatásait. A 2012-es filmben egy erős, határozott és kegyetlen vezetőt ismerhettünk meg, ebben a filmben ez még nem látszik, sőt sokáig azt hihetjük, hogy a jó úton fog haladni, de az éhezők viadala az ő életére is nagy hatással lesz. Sokat említett mondása, miszerint „Amit a legjobban szeretünk, az pusztít el bennünket” végre értelmet nyer. A viadal során a mentoráltját próbálja megmenteni mindenáron, de tetteinek következményei lesznek, és a körzetbeli tapasztalatai, valamint a véres küzdelem után érti meg, hogy mi is az éhezők viadalának valódi célja. Ekkor már látjuk, hogy valami megváltozott benne, és képes bármire a hatalom megszerzése érdekében. Összességében egy pörgős, izgalmas filmet láttam, egyedül talán a film harmadik felé ült le egy kicsit, de a rendező így is tökéletesen adaptálta az Énekesmadarak és kígyók balladáját.