Birmingham bandája

4. évad (2017) - 6 epizód
5. évad (2019) - 6 epizód
6. évad (2022) - 6 epizód
7. évad - 1 epizód

A megtörtént esetet feldolgozó sorozat középpontjában egy gengszterklán áll; Anglia '20-as éveinek Birminghamében járunk. Vezérük Tommy Shelby, aki világmegváltó terveket dédelget. A szegénységből gengszter-mogullá felnőtt Shelby fogadóirodákból és védelmi… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015 | Netflix (2019.08.07.)

2024.02.01 Sandor

Nem vagyok nagy híve a sorozatoknak, de ez nálam nagyon betalált. Történet, képi világ, színészi játék, minden a helyén van.

2019.02.12 mamiéstöti2

A kor amibe játszódik nem a kedvencem, de ettől függetlenül jól működtek a készítők kitalációi és a szereplők is átélték az élethelyzeteket.

2020.07.22 Varga_Júlia

Érdekes tapasztalat ez a sorozat, mert adott egy elég erős történet, egy igen jó szereplőgárda, és nyilván a keret is, amiből nem csak valami okosat, hanem látványosat is ki lehetett volna hozni - ennek ellenére a Birmingham bandája minden egyes zicc... Több

2021.10.28 szaka123

Az egyik legjobb sorozat, amit láttam. Tele hatalmas karakterekkel, fordulatokkal és elképesztő helyszínekkel. Nagyon tetszik, hogy minden valósághű, nincs benne, ami kilógna a díszletből. Érdemes időt szánni rá, és megnézni, végig izgalmas, fordulatos és látványos.

2024.01.17 Robinson76

Előre, szeszcsempészek, gengszterek!

Ebben a sorozatban az Angliában fekvő Birminghamben járunk, és a Pengesapkásoknak becézett bandának az életét követhetjük nyomon. Ez a banda nem jófiúk gyülekezete, hanem illegális dolgokat folytató bűnszervezet, amelynek tagjai a szeszcsempészetet és a szerencsejátékot sem vetik meg. A karakterek szuperen megírtak és eljátszottak, minden negatívumuk ellenére igenis szerethetőek. A cselekmény jó tempójú, kerek egész a sztori, és mindössze hatrészes, így nagyon könnyen nézeti magát. Hangulatát tekintve maximálisan hozza az elvártat a város ocsmány, mocskos látképével, és a nyomasztó atmoszférája áthat mindent. Aki bírja a gengszterek világát, a nyers atmoszférát és a nemegyszer vérre menő konfliktusokat, annak a képernyő előtt a helye.

Több kanális van Birminghamben, mint Velencében.Szerző: Képkockák

Ez a negyedik közös alkotása Cillian Murphynek és Tom Hardynak.Szerző: Képkockák

Tommy Shelby (Cillian Murphy) a sorozat során 213 alkalommal iszik Whiskey-t (5 évad során).Szerző: Képkockák

A sorozatban fontos szerepe van a dohányzásnak, mivel ebben az időszakban Angliában gyakori szokás volt. A hitelesség kedvéért a szereplőket gyakran látjuk cigivel a szájukban. Cillian Murphy egy interjúban elmesélte, hogy nem volt könnyű számára a sok cigizés, mivel valójában nem dohányzik. A sorozatban igazából “herbal rose” volt a szájában. Egy szezon alatt kb. 3000 cigarettát kellett volna elszívnia.Szerző: moviemafia

A népszerű brit sorozatot az 1959-ben napvilgágot látott Steven Knight forgatókönyvíró, rendező, executive producer alkotta meg, aki egészen véletlenül Birminghamben született.Szerző: moviemafia