Közösség

Vélemény:

 

53 Bűvölet - Az örökség

(2020)

Elvesztegetett 97 perc, és sokkal többnek tűnt

 
venna29   2021.02.07 23:17
0

Bevallom, nem láttam az eredeti változatát, így ez egy elég furcsa értékelés a részemről. (Illetve az öcsém nálam jóval fiatalabb barátnője bukkant a filmre, s neki tetszett például, szóval korosztályi szinten sem biztos, hogy ez nekem szólt.) Maga az alapötlet nem rossz. Minden más az. Konkrétan nem volt benne olyan csavar, amit ne lehetett volna előre kitalálni. Ez nem annak köszönhető, hogy olyan zseniálisak vagyunk így családostul, hanem annak, hogy ebben a filmben semmi eredetiség nem volt. Ami szerepelt benne, azt láttuk már máshol, úgy, hogy üssön is. Itt meg inkább röhejes volt, meg az a „na nem mondod?” kategória. Mesének túl morbid, de mint felnőtteknek szóló szórakoztató műsor sem állja meg a helyét. Öcsém (fentebb emlegetett) barátnője arra a kérdésre, hogy mi tetszett neki a filmben, azt válaszolta, hogy „imádom ezt a boszorkánycsajos témát”. Ami az én értelmezésemben azt jelenti, hogy tulajdonképpen ő sem talált benne ezenkívül bármi értékelhetőt. Azoknak, akiknek a korábbival kapcsolatban kialakult egy kellemes érzelmi kötődés, lehet, jó lesz újraélni a régi filmet és a hatását, de igazából ezenkívül senkinek sem ajánlanám (esetleg esküdt ellenségeimnek), nálam ez az abszolút röhejes kategória volt.