Közösség

Vélemény:

 

NA The Strain - A kór - 1. évad

(2014)

Borzasztóan abszurd, ugyanakkor lehengerlő sorozat

 
Klauka89   2021.10.10 00:10
1

Nos, látom, hogy még senki nem írt ide véleményt. Ez a sorozat valahogy nem terjedt el úgy, mint a Walking Dead, példának okáért. Nem robbant be annyira a köztudatba. Én kb. 2015 környékén találtam rá valamilyen módon, akkor még csak 3 évad volt talán. Az első rész végén furán néztem, ráncoltam a homlokom, hogy mi a 'kénköves ménkű' volt ez, gondoltam, adok neki még egy esélyt, és folytattam a következő résszel. Kitalálhatjátok, hogy utána már nem volt megállás. Ekkor külföldön éltem, és azonnal megrendeltem Magyarországról Guillermo del Toro könyveit, amik a sorozatot is ihlették. Ebben az évadban nagyon gyorsan történnek az események, és az információk betörik az ajtót. Épp most nézem újra sokadjára. Lehet, hogy a hűvös őszi napokon a könyveket is előveszem újra. Abban sokkal több és részletes információ van a lények biológiai működéséről, felépítéséről, a szereplők érzéseiről stb. Ismerjük a könyv kontra film hasonlatokat, hogy melyik a jobb s miért. Egyet sajnálok piszkosul: hogy a 4. évad még most is nehezen elérhető.