Közösség

Vélemény:

 

90 Kapj el, ha tudsz

(2002)

Kapj el, ha tudsz

 
Kapszaicin   2024.02.24 18:39
0

Az egyik kedvenc filmem Steven Spielbergtől, mivel már többször láttam, és még nem írtam kritikát róla, miért ne lehetnék én a 105. vélemény birtokosa. A film megtörtént esemény alapján történt, de nem 100%-ban vették át Frank Abagnale önéletrajzi memoárját. A valóságban, ahogy a filmben is, a kalamajkák sorozatát az indította el, hogy Frank életében történt egy törés. 16 éves volt, amikor a szülei bejelentették, hogy elválnak. Ekkor a fiatal fiú elszökött otthonról, és mindenféle zűrös szituációba keveredve élt, mint Marci hevesen. A film szerint legalábbis. Bűncselekmények sorozatát követte el. Pilótának adta ki magát, csekket hamisított, szállodákat vett igénybe. Repült ide-oda. Leonardo DiCaprio egyik leglazább szerepe, ami nagyon jól állt neki. Tom Hanks pedig szintén kitűnő. Egyszóval jó párost alkot a két színész, kettejük játéka teszi egyre szórakoztatóbbá a filmet. A pandúr és a zsaru, akinek mindig túljárnak az eszén. Persze nem a végtelenségig. Frank börtönbe kerül. A valóságban is ez történt, majd szabadulása után az FBI alkalmazta, biztonsági szakemberként kapott egy új lehetőséget az élettől.