Közösség

Vélemény:

 

58 A szem 2.

(2004)

A szem 2.

 
Márton   2018.11.16 19:50
0

Azt eddig is tudtam hogy az ázsiai filmgyártásban vannak igazi gyöngyszemek (bármelyik filmes műfajban) de eddig egyhez sem volt szerencsém, bár az is igaz hogy e téren azért sokkal kisebb a merítési alapom, de ezután a film után biztos hogy sokkal gyakrabban fogok keresgélni az ázsiai vonalon filmeket, mert eme film nagyon jól sikerült! Úgy is írhatnám, hogy megtaláltam az első gyöngyszemet Ázsiából, ami ment is a kedvenceim listájába! Már a 2002-ben elkészített Szem első része sem volt egy gyenge film, de a 2004-ben megjelent folytatása minden téren rárakott egy lapáttal az elődjére! Mondjuk az hogy folytatás, nem fedi az igazságot, hisz jelen filmünknek semmi köze nincs az első részben megismert eseményekhez, sőt, nem is fűzi tovább azon eseménysorokat amiket abban láthattunk! Ez egy teljesen különálló történet, teljesen más színészekkel, más karakterekkel, teljesen más "problémákkal"! Az egyedüli közös kapcsolódási pontja az elődjéhez, az a szellemek! Bár ezen entitások megjelenése a filmben nem a klasszikusan vett kísértettörténeteket fogja a nézők eszébe juttatni, de azért nem kell aggódniuk azoknak sem, akik azért szeretnének egy két jeleneten megijedni, mert azért akad a filmben pár ilyen jelenet is! Igaz ezek többsége tipikus jumpscare volt, de a film készítése idején, szerintem ezek tökéletesen megállták a helyüket! Nekem mégis ami a legjobban tetszett a filmben, az történetében rejlő lehetőségek, amik maximálisan el is nyerték a tetszésemet, illetve a drámai alakítások, amikhez pazar színészi játékokkal örvendeztettek meg a film szereplői! Azért azt mindenképp érdemes megemlíteni a filmmel kapcsolatban, hogy egyáltalán nem egy könnyű másfél órás alkotásról beszélünk és ezért elég nehéz azonosulni a főszereplőnővel, illetve a tetteivel! Jómagam csak emiatt nem adnám meg a maximális pontszámot a filmre!