Közösség

Vélemény:

 

77 Godzilla x Kong: Az új birodalom

(2024)

Egy ZS kategóriás mese, gagyi kivitelben

 
The Critic   2024.04.04 10:18
1

A King Kong-filmeket szeretem: tetszett az 1976-os feldolgozás (Jessica Lang és Jeff Bridges főszereplésével), aztán a 2005-ös látvány verzió is (Naomi Watts és Adrien Brody játékával), illetve a 2017-es Koponya-sziget is (Brie Larson tündöklésével). Éppen ezért vállaltam be, hogy megnézem a Kong x Godzilla: Az új birodalom című feldolgozást is, a legújabb változatot is. Bár az kicsit intő jel volt, hogy a rendező: Adam Wingard nem éppen élvonalbeli direktor. Meg is bántam elhamarkodott döntésemet, hogy beültem a fimre, mert annyira gyenge az egész, hogy leginkább egy ZS kategóriás meséhez tudnám hasonlítani. A történet is vérszegény (teljes katyvasz), és a kivitelezés is nagyon gagyi. Sztárokat ezúttal nem tudtak rávenni, hogy szerepeljenek benne, bár Brian Tyree Henry szerepeltetése ígéretesnek tűnt, hiszen A gyilkos járatban (Bullet Train) óriási volt szerintem. A végeredmény a godzillás-kongos filmet illetően azonban az ő szereplése dacára is egy katasztrófa. Értékelésem alig 2 csillag csupán. Még éppen nem nézhetetlen kategória.