Közösség

Vélemény:

 

69 Semmelweis

Nem rosz, de lehetett volna jobb is, vagy kevésbé unalmas.

 
Bafam   2024.04.15 16:43
1

A hétvégén megnéztem a magyar gyártású Semmelweis című filmdrámát. Hát mit mondjak, lehetett volna jobb is. Nem csalódtam benne, de valahogy többet vártam volna, az előzetesek alapján többre számítottam. Lehet az is, hogy túl nagyok voltak bennem az elvárások a filmmel szemben, és ebből kifolyólag ez a film egy piszok jó film. Valójában ez a film egy gyönyörű történetet mesél el néhány klisé felhasználásával, amelyek csak jóvá teszik a filmet. Ez az a fajta film, amit valószínűleg többször is megnéztél, de szerintem érdemes megnézni, mert kevés film adja meg azt az örömet, amit ez a film. A színészi alakítások a kislányt leszámítva remekek. A felét sem értettem annak, amit mondott. Jól felvett, jól szerkesztett, a produkció és a jelmezterv elképesztő. Koltai Lajos bizonyítja, hogy jó rendező, de ez a film valahogy monoton, lassú. Ez néha unalmas tud lenni, és nagyon kiszámítható. Feleslegesnek tartom ennek a filmnek a kétórás játékidejét. Gyakran a kevesebb több, hiányzott a kellő cselekmény. Összességében a film jó, de lehetett volna sokkal jobb is.