A Secret Level tökéletes, ha csak le akarsz ülni, hogy megnézz néhány látványos előzetest olyan játékokról, amikkel valószínűleg sohasem fogsz játszani. A remek Love, Death & Robots (2019) alkotóitól megérkezett az új antológiasorozat, ahol a kreatív energiákat hátrahagyva fogtak pár ismert játék franchise-t, és nagyon hasonló, hiperrealisztikus CGI reklámokat gyártottak hozzájuk. Csakúgy, mint korábban, akadt 3-4 kimondottan jó epizód, melyek tényleg megpróbáltak történetet mesélni, de a legtöbb sokkal inkább techdemónak hatott, és kizárólag az adott animációs stúdió képességeit láttatta, ahelyett, hogy valami újat vagy mélyebbet adott volna át.
A Secret Level alapkoncepciója, hogy pár játék világát és karaktereit felhasználva minden epizód egy 7-15 perces történetet mesél el. Azonban ennyi idő egyszerűen túl rövid, hogy rendesen kibontsanak egy-egy világot vagy figurát, és a végeredmény inkább szépen összevágott és remekül koreografált harcok sorozata, melyek a tipikus játéktrailerek sablonjait követik, olyannyira, hogy sokszor meglepődtem, hogy nem egy „Pre-order now!” üzenet volt az adott rövidfilm végén. Senkinek sem tűnt volna fel, ha a most megjelent Witcher 4 kedvcsináló szintén helyet kapott volna a szériában.
Jó pár kisfilm játszik a videójátékok tipikus meghalsz-feléledsz mechanikájával. Rengeteg epizód akcióközpontú, és elfelejt karaktereket bemutatni, ide tartozik az unalmas Crossfire vagy a nosztalgiára épülő Unreal Tournament epizód is. Ezzel szemben a Dungeons & Dragons, Spelunky és a MegaMan történetek agyonhasznált játékosklisékre épültek, és meg sem kísérelték, hogy újdonságot mutassanak. Csak néhány ötvözi elegánsan a történetmesélést és a 3D látványvilágot. Ezek közül kimagasló a New World-rész, melyben egy Arnold Schwarzenegger hangján megszólaló, öntelt uralkodó a boldogságot keresi számtalan életen és halálon keresztül, illetve a meglepően komor The Outer Worlds sztori, mely mellőzi a harcokat, hogy egy fojtogató, antikapitalista szatírát meséljen. Csak a Pacman epizód fordította ki teljesen világát, hogy egy horrorköntösbe öltse alapjátékát.
Büszkék lehetünk, hisz a hazai Digic studió három epizódot is adott az évadnak. Tőlük kaptuk a rövid Sifu, a Keanu Reeves minimális színészi képességeit felhasználó Armored Core, valamint a meglepően rétegelt Honor of Kings kisfilmet is. A sorozat alkotójának, Tim Millernek cége, a Blur Studio szintén számos epizódért felelt, többek között a remek atmoszférával operáló Warhammer 40K animációért. A maradék epizódokat különböző országok stúdiói vállalták.
Sajnos a játékok mintha behatárolták volna a készítőket, és nem engedték, hogy valami meglepőt vagy igazán újszerűt meséljenek. A látványvilággal is ez a gond. Majdnem mindegyik kisfilm ugyanazt a hiperrealisztikus animációt használta története átadására, hiányzott pár meglepő stílus vagy az a fajta kreativitás, ami a Love, Death & Robots korábbi évadjait képviselte. Ott kaptunk olyan epizódokat, mint a Jibaro, Good Hunting vagy a Zima Blue, melyek érdekes technikákat használtak egy meglepő történet prezentálására.
Elfogadom, hogy a hiba lehet bennem van, és helytelen, hogy látványos, de felszínes akciójeleneten túl valami többre vágytam. Azonban lemoshatatlan a Secret Level és az Amazon marketingszagú hozzáállása. A Concord epizód talán a legviccesebb, hisz egy olyan játék világába kalauzolt el, ami még ősszel akkorát bukott, hogy már nem is játszható, a kisfilmen pedig érezni, hogy ennek a már eltűnt történetnek egy szelete lett volna. Az Exodus nevet viselő, kimondottan gyenge sci-fi kisfilm pedig egy olyan játékot reklámoz, ami még ki sem jött, de kiadója „véletlenül” pont pár nappal a sorozat megjelenése után kezdte el kitenni az első videókat és játékmeneteket róla. Még a korábban említett Pacman kisfilm is egy jövőre megjelenő, hasonló stílusú játékot mutatott be. A sorozat záró epizódja pedig le sem tudja tagadni, hogy a PlayStation marketingterméke, a kisfilm véletlenszerűen bedobott Sony játékok karaktereinek egyvelegéből áll, egy hajszálvékony narratíván.
A Secret Level nem több, mint kiszámítható, ám szemkápráztató előzetesek összessége. Előnye, hogy nem igényli, hogy ismerjük a játékokat, melyeket adaptál, rövid narratívái nem kavarnak sok port. Összetettebb történetet csak néhány epizód tudott prezentálni, reméljük, legközelebb hosszabb történetekbe vágják majd polygon fejszéjüket az alkotók. Ha hiányzik az E3 trailer dömpingje, akkor a sorozat ideális lehet, ennél többre nem tudom ajánlani.

74 Titkos szint (2024)
akció | animáció | fantasy | kaland | sci-fi
Felnőtteknek szóló animációs antológiasorozat, mely eredeti rövid történeteket tartalmaz, amelyek a népszerű videojátékok világában játszódnak. több»
Szereplők: Keanu Reeves, Arnold Schwarzenegger, Elodie Yung, Ariana Greenblatt, Nelson Lee