A királyság

The Kingdom

2024.03.30 The Critic

Az egyik legjobb terrorista témájú közel-keleti film

Különleges helyzetben van Szaúd-Arábia napjainkban, mert egyik oldalon az iszlám világ legfontosabb helyszínei a határai között fekszenek (Mekka és Medina), másik oldalon viszont az Egyesült Államok fontos gazdasági partnerei is, mely nagyhatalom az iszlamisták szemében ellenség. Két világ határa tehát, miközben államformája királyság, vagyis egyetlen hatalmas uralkodói család kezében van népe és irányítása. Peter Berg filmje erre a különleges helyzetre épül, amikor cselekményének középpontjába egy merényletet helyez, melyet bár a királyságban hajtanak végre, rengeteg amerikai áldozattal jár. Az amerikai érintettség miatt érkezik a Királyságba egy nyomozócsapat Ronald Fleury (Jamie Foxx) vezetésével. A helyzetük nem könnyű, hiszen egy olyan államban kell nyomozniuk, mely alapjaiban ellenséges a nyugati emberekkel szemben. Ráadásul csapatukban egy nő is dolgozik: Janet Mayes (Jennifer Garner), aki szálka a férfiuralomhoz szokott arabok szemében. Ugyanakkor segítségük is akad: támogatni próbálja őket Faris kapitány a helyi erők tisztje, akit Ashraf Barhom alakít zseniálisan. A végeredmény egy izgalmas, feszült és drámai akció-thriller, mely egyértelműen 4 csillagot érdemel.

2024.03.27 Harper

Különlegesség

Valódi különlegesség A királyság a biztonságpolitika iránt érdeklődők számára, mert a Szaúd-Arábiában napjainkra kialakult helyzetet taglalja katonai és politikai szempontból. A címben szereplő királyság Szaúd-Arábia ugyanis, mely egyszerre központja a muszlim-arab világnak, és partnere (üzleti szempontból) az Amerikai Egyesült Államoknak. Érzékeny és labilis a kapcsolat tehát, főleg azt követően, hogy egy terrorista robbantásos akció sokakat öl meg az arab monarchiában (sok amerikai halottal). Az odaküldött amerikai nyomozócsapat feladata kideríteni, kik a tettesek. Jamie Foxx nagyot alakít a katonai nyomozók vezetőjének szerepében, és kapunk izgalmakat, akciókat is.

2018.04.28 Filmelemző

Érdekes történet az amerikaiak Szaúd-arábiai katonai jelenlétéről, melyet egy robbantásos merénylet felderítésén keresztül ismerünk meg. Elfogult vagyok az ilyen filmekkel kapcsolatban, mert szeretem a témájukat, hiszen bepillantást engednek egy titk... Több

2018.06.22 Jerico

Jól mutatja be az Egyesült Államok Közel-keleti, főleg szaúdi jelenlétét, annak árnyoldalaival együtt. Ugyanakkor rengeteg lehetőséget el is elpuskáz a rendezés arra vonatkozóan, hogy a film valami több lehessen. Jamie Foxx óriási és Jennifer Garner ... Több

2018.11.27 harnas1207

Szerintem nagyon izgalmas film. Akció, nyomozás és a végén egy kis tanulság is. A politikai szálak miatt néhol belassul, de hát az ilyen filmekhez ez is hozzájárul.

2023.09.04 Fikatours_blogger

Úgy érzem, ezt a témát sokkal izgalmasabban is fel lehetett volna dolgozni. A zárójelenet viszont betalált.

2024.03.03 Tomipapi

Klassz, realisztikus feldolgozása az eseményeknek. Végre egy film, ahol a másik oldal érzelmei is előtérbe kerülnek.

2020.03.08 pacific22

ujjatlan bombagyáros vezér helyett lesz majd egy másik?

Sokféleképpen nézheted végig ezt a filmet. De az okokat, hogy miért is robbantottak és lőttek civil USA állampolgárokat, az a filmnek nem témája. Felszólította őket a kormány (USA vagy Szaudi), hogy menjenek haza, veszélyben vannak? A filmben felbukkanó, néhány politikus megnyilvánulása szerint a jelenlegi helyzet fenntartása éppen elég. De azután mégis megkapja az engedélyt az 5 FBI karakter. És ha a néző elengedi a MIÉRT kérdéseket, akkor kap egy valóban izgalmas akció/dráma filmet, amiben a „mit súgtál a fülébe”, válasz teljesül: „megölni őket”. Igen a film végén az ujjatlan bombagyáros vezér meghall, sajna a helyi rendes zsaru is, de a gyászoló család fiának, azért jut egy pár érzelmes vigasztaló mondat. Szerencsére az 5x különleges FBI ügynök hazatérhet és... Kell ennél több? Vagy majd ha jön az újabb robbantás akkor jöhet a 2- 3- 4 és sokadik rész? Mi a helyzet a Szaudi királlyal és a kb. 5.000 herceggel? Ők továbbra sem DACIA-val vagy Suzuki-val, fognak munkába menni nap mint nap, úgye?

2016.05.16 MrBlond

Sok tekintetben átlagosnak nevezhető ez a film. A helyszín és a díszletek egészen jók, de a filmből hiányzik a dráma és a karakterek teljesebb bemutatása. A történet alapvetően klisés és a megvalósítás is középszerű. Ezzel együtt a film nézhető és közepesen izgalmasnak mondható.

2016.04.03 Gríz

Láttam már jobb filmet is, de azért ez is megjárja. Garner dögös Foxx pedig nagyon kemény. Peter Berg egy kiváló rendező, de láthattunk tőle sokkal jobb produkciókat is. Egy ilyen történetből viszont nehéz jobbat kihozni. A képek mindenesetre szépek és igényesek, de ennyi pénzből már lehet szépet csinálni.