Kenez

1997 és 2008 között a magyar vízilabda válogatott sikert sikerre halmozott. A film ezeknek a hősöknek a történetét dolgozza fel.

(csd)

Premier (HU): 2023.04.20. | Filmio (2023.12.21.)
Forgalmazó: Forum Hungary

KULCSSZAVAK

2024.01.01 Fikatours_blogger

149 perces a film, de én még néztem volna...

2023.09.14 dandelion1983

Nagyon szerettem a fiúkat, lelkesen rajongtam értük, és mindig meghatódtam, ha nyertek. Ez a film méltó emléket állít nekik, nagyon jól sikerült, és nagyon örülök, hogy elkészült. Jó volt újra látni a tagokat, hallani az emlékeikről, érzéseikről. Nagyon szerettem.

2023.08.26 Kenez

A magyar csodapólósok

A magyar vízilabda legnagyobb csodagenerációja végre kaphatott egy összefoglalt dokumentumfilmet Zákonyi S. Tamás rendezői munkája jóvoltából. A hozzám sportszempontból nagyon közel álló film szépen van összeállítva, a kulisszák mögé is beláthatunk, illetve eredeti felvételeket is kaphatunk a filmből. Az olimpiai bajnok pólósok elbeszéléseiből tökéletesen megtudjuk, hogy milyen összhang, milyen játéktudás alkotta az egymás után 3 olimpiai aranyat és sok más világjátékot megnyert csapatot. A film teljesen átadjja a hangulatát és az energiáját. Remélem, a magyar vízilabda továbbra is a legerősebb lesz világszerte, és a film ezúton is tiszteletét teszi a hihetetlen 8-as balkezesnek, Benedek Tibornak. Nyugodjon békében!

2023.04.20 eliasgyorgy

Szerettem, hogy kevésbé drámai és sokkal inkább valósághűbbre van véve a hangsúly. Imdátam ezt a csapatot, így nem is volt kérdés, hogy megfogom nézni.

2023.04.22 bill

Szerintem messzemenően az egyik legjobb sportfilm az elmúlt évekből. Megindító, személyes, mégis felemelő és realista tud maradni végig.

A film 170 519 828 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 93 858 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Zákonyi S. Tamás korábban a Szabadság, szerelem, a BÚÉK és Az unoka című filmeken dolgozott producerként.Szerző: csd