Passió

The Passion of the Christ

2021.07.20 Di Canio

Kicsit misztikus lett a vége, de amúgy mindegy, hívő valaki vagy nem, ennyi szenvedés biztos megérinti.

2017.03.05 GedyPapa

Lehet bántani és kritizálni a Passiót, de az elvitathatatlan tőle, hogy a nagypénteki misztériumot így még egy film se adta vissza. Egy mezei halandónak és egy mélyen hívőnek is ugyanazt adhatja. Ráeszmélést arra, hogy Krisztus mekkora áldozatot vállalt a bűneinkért a kereszten!

2019.04.20 HE7EDIK

Mel Gibson mellékesbe rendez néha filmet is, de amikor így tesz, az mindig maradandó alkotás lesz. A Passio is az lett, mert az erőszak ilyen nyers ábrázolására nem sokan képesek, Gibson igen. Vonzódik a történelmi témákhoz, és nem fukarkodik sohasem... Több

2019.05.12 Ms. Akárki

Hát ez sajnos ritka rossz volt. A színészi alakítások zseniálisak, de kb minden más élvezhetetlen, főleg az miatt hogy így elhúzták benne fölöslegesen a dolgokat. Hiteles, de rosszul építették fel az egészet, legalábbis számomra ez így nem volt élvezhető.

2020.04.27 BoBamburg

Szép és egyben megrázó történet Jézus szenvedéseiről. Nem az a tipikus film, amit az ember újra és újra elvővesz húsvétkor vagy szenteste, de egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2018.05.07 Filmelemző

Szerintem igenis hiánypótló mű. Mel Gibson hihetetlen filmet készített. Jézus halálának története a kereszténység alaptétele, annak minden részlete fontos. Ez a film annyira realisztikus, hogy szinte letaglózza a nézőt. Érdekes, hogy mennyire precíz ... Több

2015.02.11 Milanman

Jézus Krisztus kereszthalálát és az ahhoz vezető eseményeket szenvedéstörténetnek nevezik. Ez nem véletlen, nem egy vasárnap délelőtti matinéról van szó. Mel Gibson brutális eszköztárral, de eközben mélységes tisztelettel nyúl a témához. A film közön... Több

2017.04.17 bbozsi

Erős film, aligha van bárki, aki ki tudja vonni magát a hatása alól. Az erőszakábrázolás kicsit hollywoodias, de ettől talán még átérezhetőbb a súlya.

2015.05.05 ocso

Megrendítő is kegyetlen film amely a szenvedéstörténet fizikai és lelki vonatkozásait egyaránt ábrázolni próbája. Gibson jól választott karaktereket, érdekes volt a sokkoló naturalizmus.

2020.08.22 BalogJoe

Pfffú!

Brutális film, minden értemben, de leginkább lelkileg! A témáját nem kell elemezni: János evangéliuma. A melgibsoni képrevitelt sokan vitatják, szerintem, zseniális! Nyers, de "IGAZ"". Mást azért nem írok, mert nem akarom, hogy letiltatsanak a velem nem egyetértők... Szigorúan, csak a témát komolyanvevőknek ajánlom a filmet!

2015.07.29 Fildi

Lelkileg és érzelmileg egy igazán megfogó drámai alkotás. Megrendítő, valamelyest mélyreható, de ugyanakkor vad, erős és realista, kemény. Erős idegzetőeknek és komoly filmre vágyóknak tetszeni fog!

2015.04.30 titra

Miután végignéztem ezt a filmet, egyszerűen nem értettem mi volt körülötte ez a felhajtás. Azt sem értettem miért mondták, hogy ilyet még aztán senki sem mert mozivászonra vinni, meg azt sem akiket valamiért felháborított benne valami, bár el tudom k... Több

2015.01.31 tamas84

Ez a fajta brutalitás teljesen indokolatlan egy ilyen filmbe. Nem vagyok prűd, de az egészről ordít, hogy a szenzációhajhászás motiválta, nem maga a vallási téma, vagy a valóság hű visszaadása. Akinek van gyomra hozzá nyugodtan nézze, de ne dőljön be neki, ez csak egy közepes vallásos témájú film.

2016.02.16 Ancsika

Hogy ugy mondjam szepen felvezetett es megirt forgatokonyv,es eloadott szineszi jatek.sajnos borzalmas dolgokat latunk,viszont ettol elvonatkoztatva mindenkepp meg kell nezni