Kokainmedve

Cocaine Bear

A film 138 579 765 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 68 843 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film elején a túrázó házaspárt Olafnak és Elsának hívják. Ezt a filmet nagyjából tíz évvel a Jégvarázs (2013) után mutatták be, amelyben Olaf és Elsa nevű karakterek is szerepeltek.Szerző: Bafam

A forgatási helyszínek egy része ugyanabban a régióban található, ahol a Vikingek (2013) című tévésorozatot forgatták.Szerző: Bafam

A statiszták kivételével nagyon kevés ír színész kapott szerepet a filmben. Az egész film Írországban készült.Szerző: Bafam

A film fő felvétele 2021. augusztus 20-án (alkotmányunk ünnepének napján) kezdődött Írországban.Szerző: Bafam

A Screen Rantnek adott 2023-as interjújában Elizabeth Banks elmagyarázta a film ember kontra természet témájához való hozzáállását: „Azt hiszed, hogy megérted, ki a gonosz a filmben, majd egy bizonyos ponton megbillentjük a mérleget, és elkezdesz rájössz: »Ó, igaz! A medve nem csinált semmi rosszat. Ez a medve ártatlan. Csak több kokaint akar. Úgy értem, a rosszfiúk etették.« Számomra ez volt a film témája, amit fel akartam fedezni. Az ember hübrisze a természettel szemben. Ez az elképzelés, hogy úgy érezzük, irányítani tudjuk a természetet, irányítani tudjuk az állatokat, a tápláléklánc tetején vagyunk, blabla és hasonlók. TUDOM, hogy a természet győzni fog. Valójában nem tudunk versenyezni. Ez a föld, ha nem akar minket, megszabadul tőlünk, szóval vigyáznunk kell.”Szerző: Bafam

A filmben szereplő medve nőstény, míg az igazi medve hím volt. Micsoda baki. :-))Szerző: Bafam

A film a Jefferson Starship együttes Jane című dalával kezdődik, ahogy Elizabeth Banks egyik első filmje, a Gyagyák a gatyában, avagy tudom, kit fűztél tavaly nyáron (2001) is.Szerző: Bafam

A filmet Ray Liottának ajánlották a készítők, tisztelegve személyének és munkásságának. Ez szép gesztus volt részükről.Szerző: Bafam

Az igazi kokainmedve, amelyet humorosan Pablo Escobearként is emlegetnek, a Kentucky állambeli Lexingtonban, a Kentucky for Kentucky Fun Mallban látható. Meg nem erősített pletykák szerint korábban Waylon Jennings volt a tulajdonosa.Szerző: Bafam

A Kokainmedve ideiglenes munkacímnek készült. A producerek úgy döntöttek, hogy ezen a néven adják ki, mivel nem tudtak másik címre gondolni.Szerző: Bafam

Részben egy valós esemény ihlette a filmet. 1985-ben, amikor egy korrupt kentucky-i zsaruból és ügyvédből lett kábítószer-csempész, Andrew Thornton csempészjáraton repült, kokaincsomagokat dobott el Georgia felett, majd megpróbált megszökni, közel nyolcvan kilónyi kokaint a kezére kötve. Az ejtőernyő azonban meghibásodott (valószínűleg a túlsúly miatt), és Thornton a tennessee-i Knoxville-ben egy helyi lakos felhajtójára zuhanva halálra zúzta magát. A kidobott csomagokból negyven kilónyi egy nemzeti parkban landolt, és elfogyasztotta egy fekete medve, aki nagy valószínűséggel perceken belül elpusztult a túladagolás miatt fellépő agyvérzésben, valamint légzési és szívelégtelenségben, miután húszmillió dollár értékű drogot evett meg. Thornton és a medve kivételével más áldozatokról nem érkezett jelentés.Szerző: Bafam

Ray Liotta utolsó befejezett filmszerepe 2022. május 26-án bekövetkezett halála előtt. Liotta egy héttel azután halt meg, hogy újra felvette a sorait az utómunkálatokban. Elizabeth Banks elmondta, hogy Liotta megdicsérte a medve kinézetét, miután látta azt.Szerző: Bafam

Keri Russell és Margo Martindale korábban a The Americans (2013) című sorozatban játszottak együtt az FX -nél.Szerző: csd