Kokainmedve

Isiah Whitlock, Jr.
Keri Russell
Kristofer Hivju
Ray Liotta

Amikor 1985-ben egy drogcsempész lezuhan kokainnal megrakott repülőgépével, Georgia állam vadonjában valami különös dolog történik. A baleset után mindenki a "fehér aranyat" keresi, amelyet épp egy fekete medve talál meg, és aki rövidesen élete legnagyobb trippjét éli át. Ennek azonban… Több

Premier (HU): 2023.02.23. | Telekom TVGO (2023.05.26.) | SkyShowtime (2023.09.24.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.09.21 Master

Vicces és nagyon gyenge

Horrornak semmiképpen sem lehet nevezni, mert ahhoz kevés a rettegést kiváltó jelenet benne (és ami van, az is nagyon gagyi), vígjátéknak nem elég vicces, thrillernek szóba sem jöhet. Igazából sehová sem sorolható a Kokainmedve. Elizabeth Banks, a rendezőnő, teljesen új oldalát mutatja meg, mert eddig egy belevaló, csinos vígjátéki színésznőnek látszott, akit nem jellemeznek a gagyiságok. A 2012-es Borotvaélen című filmben például egy okos nyomozónőt alakít, a 2008-as Zack és Miriben pedig egy vicces barátnőt. Mindkettő jó film, mindkettőben kiemelkedő az alakítása. Ezekkel szemben a Kokainmedve maga a gagyiság, még akkor is, ha látszólag jó ötletnek tűnhetett egy valós alapú, szürreális sztorit felkarolni. Csak hogy a valóságban az a bizonyos vadon élő medve, mely megette a lezuhant kábítószer-csempész repülő kokainszállítmányát, azonnal elpusztult. Szerencsétlen állat nem ártott senkinek. A filmbeli medve azonban őrült ámokfutásba kezd. Ez a bizonyos ámokfutás néhol vicces, néhol szürreális, néhol félelmetes, de mindvégig abszurd és a legkevésbé sem valóságszerű. Értékelésem: 45-50%.

2023.03.10 Artemisia

a nap véleménye

Medvecukor

1985-ben egy Andrew C. Thorton nevű kokaincsempész balul elsült ejtőernyős balesete után több mint 30 kg-nyi kokain szóródott szét az erdőben. A dollármilliókat érő szállítmányt hiába próbálták felkutatni, ugyanis elsőként egy fekete medve talált rá... Teljes kritika

2023.07.05 Harper

Elvont fekete-komédia horror köntösben: Kokainmedve

Elizabeth Banks egészen elképesztő filmmel debütált rendezőként, mely thriller egy állítólag megtörtént esetre épül. Valamikor a 80-as évek végén (90-es évek elején) lezuhant egy kokaint szállító csempész-repülőgép az USA -ban egy erdőségben, ahol állítólag egy fekete medve megette a rakomány egy részét. A medve kimúlt ugyan a sok kokaintól, de a történet megihlette a Kokainmedve alkotóit, akik elkészítették ezt a szürreális fekete komédiát. A film sok helyen thriller besorolást, máshol horror minősítést kapott, bár szerintem egyikbe sem tartozik: se nem thriller, se nem horror. A Kokainmedve egyszerűen vígjáték. Akadnak benne persze véres jelenetek, de mindig fekete humorba ágyazva. A kivitelezés kicsit B kategóriát idéz, miként a színészi alakítások is. Belekeverték szegény Han Solot is (a Solo film sztárját), de Alden Ehrenreich sem menti meg a filmet. Gyenge és szürreális, ez a két szó jellemzi, és talán még a felejthető és fárasztó kifejezések. Bár Elizabeth Banks egy figyelemreméltó színésznő, ezt a művét max 50%-ra tudom értékelni.

2023.02.25 drg0602

Elképesztő látványos, olykor vicces, helyenként brutális

Moziba néztem tegnap ezt a szuper jó kis horror-vígjátékot, amelynek az eleje, az első fél óra, nagyon lassúra sikeredett, plusz helyeként a film nézése közben észrevettem sajnos, hogy a maci nem igazi. Na, viszont ennyit a negatívumokról, most jöjjön a sok pozitív élmény! Nagyon jó filmnek tartom, több szempontból is. Elképesztő látványos, olykor vicces, helyenként brutális. A történet nagyon egyszerű, nincs túlbonyolítva, a színészi teljesítmények jók. A látványvilág tökéletes. A maci gyilkolások nagyon jól vannak kivitelezve. A macibocsok aranyosak. A film, mint ugye tudjuk, igaz történet alapján készült, ami meg van spékelve egy kis túlzással. De nekem így is kellemes meglepetés volt ez a film, mindenképpen érdemes megnézni. Értékelés: 9/10

2023.05.11 Tonyka

Pihent agyú, de legalább nem hazudik

Nagy kincs manapság, ha nem ver át az álomgyár. A PR kampány, a bemutatók egyre többet verik át az embert. Nem felejtem, mikor először halottam ezt a címet, felkaptam a fejem. Mi a bánatos isten haragja lehet, és ezt komolyan gondolták? Ez a két szó egyáltalán nem illik össze, akkor meg hogy a fenébe gyúrták össze őket? Erre jött az igaz történet alapján információ. Mi van? Kicsit utána néztem, ugyan az író kicsit kibővítette a sztorit, mondhatni erősen kiszínezte, de valóban elpusztult egy medve a repülőből kidobott kábítószer miatt. A film ügyesen játszik, nem 100% trash, de a határvonalán mozog. Egy másodpercre sem veszi magát komolyan. Ez kifejezetten jól áll neki. A szereplők többsége szándékosan pihent agyú, akár a vérszomjas, kokainos medve ötlete. Szürreális viselkedéssel, kinézettel sokkolnak minket. Gurulnak a fejek, repkednek a végtagok, lógnak a belek. Volt még energiájuk némi humort is becsempészni, párszor jókat derültem. A szereplők jól hozzák a rájuk bízott karaktert. Nem zavart különösen a CGI medve, amit legtöbbször egészen tisztességesen megcsináltak. Nem zavart, mert az egész komolytalan. A hang jó, vagy kétszer meg is ijedtem. Kiemelném még a zenéket, nagyon jól működnek, azok a 80-as évek. Mindent összevetve jó kis agykikapcsolós mozi.

A film 138 579 765 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 68 843 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film elején a túrázó házaspárt Olafnak és Elsának hívják. Ezt a filmet nagyjából tíz évvel a Jégvarázs (2013) után mutatták be, amelyben Olaf és Elsa nevű karakterek is szerepeltek.Szerző: Bafam

A forgatási helyszínek egy része ugyanabban a régióban található, ahol a Vikingek (2013) című tévésorozatot forgatták.Szerző: Bafam

A statiszták kivételével nagyon kevés ír színész kapott szerepet a filmben. Az egész film Írországban készült.Szerző: Bafam

A film fő felvétele 2021. augusztus 20-án (alkotmányunk ünnepének napján) kezdődött Írországban.Szerző: Bafam

(2023. 04. 16.)
A kokain kihozza a medvéből az állatot, a nézőből meg az ásítást
Amikor először megláttam a Kokainmedve plakátját, egy moszkvai diszkó kidobóemberének véres alvilági bosszúhadjárata sejlett fel előttem, de amúgy azzal is kibékültem volna, ha egy animált állatmese durvul be kicsit a szerketől. Nos, a végeredmény ezektől valami egészen eltérőt tartogat. Több

(2023. 05. 03.)
Amikor az alapötlet jobb, mint maga a film – de azért az sem rossz. Több
Elkövetők
Gyilkos paradoxon