A bűnös

Den skyldige

MovieAddict
2018/10/19

Jo Nesbo norvég krimi író könyvei óta tudjuk, hogy az északi népek valami különleges képességgel bírnak, ha a sötét és misztikus bűnügyek bemutatásáról van szó. Erre a sajátos északi atmoszféraábrázolásra kitűnő példa Gustav Möller rendező első filmje A bűnös. Több

Revizoronline.com
2018/11/13

Telefonzsinóron függ az élete
A miskolci Cinefest Filmfesztivál fődíját A bűnös című dán alkotás nyerte. Egy minimalista thrillertől többet aligha várhatunk, mint amennyit ez a film nyújt. BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. Több

Art7.hu
2018/11/14

Ez az év legravaszabb thrillere
A legújabb skandináv krimiben másfél órán keresztül egyetlen arcot nézünk, mégis lebilincselően izgalmas. A bűnös nem véletlenül zsebelt be díjakat a miskolci CineFesttől az amerikai Sundance-ig: ilyen lenne egy jó hollywoodi thriller, ha merne erkölcsileg összetett és formailag rendhagyó lenni. Több

Vox.hu
2018/11/16

Idén egy kvázi egyszereplős/egyhelyszínes dán krimi húzza alá vastagon, papírszakadásig az „egyszerű és nagyszerű”-tételt. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2018/12/02

Egy vonal két oldala
Egy enervált, kétes megítélésű nyomozó és egy bűnügy felgöngyölítése alapköve egy jó nordic noirnak, de ezt a filmet kiválóvá a csavarok kivételesen pontos ütemezése emelte. Épp akkor derül fény az egyes részletekre, amikor arra szükség van, és szépen lassan Asgert is kiemeli rezignáltságából, hogy a bűneset okozta aggodalmait a személyes szorongásával keverje. Több

Supernatural Movies
2019/02/01

Az eredeti alkotás mesterien járta be a téma összes szegletét, mindent láttam, köszönöm! 10/10, nem vagyok hajlandó alámenni, nem is lenne miért! Több

Artsomnia
2021/10/19

Jó, de felesleges
A képi világ nagyon szép és végig fenntartja a néző figyelmét, annak ellenére is, hogy a játékidő szinte teljes egésze alatt főszereplőnket nézhetjük, közelről és ugyanabban a környezetben. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!