
Érdekességek (42)
A film összbevétele 526 940 665 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 262 224 915 forintot termelt. A hazai mozik összesen 182 113 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
A film alapjául szolgáló hadműveletben 1940. május 27. és június 4. között összesen 338 226 szövetséges katonát mentettek ki sikereresen a Dunkirk körüli katlanból.
A film alapját az úgynevezett Dinamo-hadművelat alkotja, mely 1940. május 26. és június 3. között zajlott, és háromszázezer szövetséges katona kimentését célozta a Dunkirk körüli partokról Angliába. Az elnevezés a közeli doveri várra utal, melynek gépterméből, vagyis dinamóházából irányította az egész hadműveletet Bertram Ramsay tengernagy.
Alex, vagyis Harry Styles testőrökkel ment mindenhova a forgatás ideje alatt, mivel zsúfolásig ellepték a helyszínt a női rajongók.
A forgatás során az olyan stábtagok, mint pl. a sminkesek is jelmezben voltak, így ők is be tudtak olvadni a környezetbe. Ezáltal könnyebben tudták felvenni az egysnittes jeleneteket.
Barry Keoghan egy olyan meghallgatási videót küldött Christopher Nolannek, amelyben egy távirányítót használt fegyverként, a töltények pedig az elemek voltak. Sikeresnek bizonyult a találékonysága.
A film költségvetése 100 millió dollár volt.
Hasonló filmek
Harry Styles elárulta, hogy Christopher Nolan számára olyannyira fontos minden apró részlet, hogy az egyik forgatási napon azzal ment oda hozzá, hogy nem úgy van bekötve a cipőfűzője, mint egy brit katonának.
Hoyte van Hoytema operatőrnek 25 kilós IMAX kamerával kellett végigrohangálnia a napot, amit a GoPro hatás kedvéért kézben kellett mozgatnia. Christopher Nolan többször viccelődött azzal, hogy sokat költöttek masszázsra a forgatás alatt.
A filmben összesen közel hatezer statiszta látható, s voltak olyan jelenetek, amelyekben 1500 ember szerepelt.
Mivel a filmben nagyon kevés a párbeszéd, Christopher Nolan némafilmeket tanulmányozott az előkészületek során.
Christopher Nolan tudatos szerkesztésmódot választott a filmjéhez, amelyet a hármasság vezérelt: vagyis a partszakaszon, a levegőben és a tengerben zajló események bemutatására koncentrált.
A Dunkirk forgatókönyvét Christopher Nolan egymaga írta (egyébként mindig öccsével, Jonathannal dolgozik együtt a forgatókönyveken, aki most a Westworld című filmsorozaton dolgozik), s mindössze 112 oldalas lett.
A Dunkirk történetét Christopher Nolan már diákévei alatt fontolgatta filmre vinni, de úgy érezte, hogy még nem rendelkezik kellő tapasztalattal egy ilyen projekt megalkotásához.