Eladó a családom

The Joneses

2024.05.13 Ahoj poplacsek

3/10 – Különös időutazáson jártam

Ez a film nekem az 1980-as éveket hozta vissza, az érzetét tekintve: ismert múlt századi színész főszereplők vannak benne, és a letűnt korra jellemzően kissé gyermeteg a története. Úgy indul a sztori, hogy beköltözik egy új család a sznob környékre, aztán elkezdjük érteni, hogy ők annyira nem is azok, akiknek mutatják magukat. Az ember elkezd kombinálni, hogy hú, biztos valami nagy ingatlanügyi szélhámosok (tudniillik a környéken az átlag házméret és azok kicsicsázottsága a városligeti Vajdahunyad vára replikáéval egyezik meg), aztán kiderül, hogy dehogy, ők valójában csak valami kertvárosi népekre specializált offline influencer marketing vállalkozás tagjai, akik a konzumásási szokásaikkal jó példát mutatnak a sok sznob szomszédnak. Segítenek megnövelni többek között a golfütők meg a kőműves Actimelre emlékeztető tasakos koktélok eladását. WTF. Ez olyan, mintha egy olyan krimit néznénk, ahol Columbo bolti csokitolvajok után nyomoz. A befejezés kidolgozatlansága pedig 80-100 évvel ezelőttre repít vissza, a hangosfilm kezdeteihez.

2018.01.20 mamiéstöti2

Egy olyan szituációt mutat be a film, melyben rengeteg konfliktus rejtőzhet és egyben megmutatja, hogy mire képesek mint a szereplők mint pedig bizonyos cégek a pénzért.

2016.11.28 skyman

remek szatíra a gazdag fogyasztói társadalomról, arról, hogy reklámmal bármit el lehet adni és hogy az élo reklám a legjobb. drámai fordulatokkal, kis romantikával fuszerezve, nekem az egyik kedvencem lett Duchovnytol