Fekete tükör - 6. évad

Black Mirror (S06)
kabel

Az új évadban szintén különféle történetekkel találkozhatunk, amelyek az ember, a technológia és a közösségi médiák kapcsolatát mutatják be.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Charlie Brooker, Bisha K. Ali
Premier: 2023.06.15. | Netflix (2023.06.15.)

2023.10.20 Fikatours_blogger

Értékeléseim epizódonként:

1. Joan szörnyű:*****, 2. Loch Henry:***, 3. Túl a tengeren:***, 4. Mazey Day:****, 5. 79-es démon:****.

2023.06.19 kabel

Ez már nem is Black Mirror

Eltűnt a technológia és a sötét jövőkép világa, ezek az epizódok már inkább szociodrámák, valamilyen kicsit kurrens kérdést boncolgatnak. Maga a boncolgatás többnyire érdekes, de szinte mindig vagy felszínes, vagy túl egyszerű és filmes ahhoz, hogy elgondolkodtató legyen. A témák, amiket feldob a sorozat, érdekesek, de tényleg kicsit mélyebben kellett volna belemászni, ahogy a korai évadok tették.

2023.06.29 harnas1207

Az előző évadok se szippantottak be, a világmegváltó társadalomkritikák helyett csak elcsépelt sallangok és polgárpukkasztást véltem felfedezni. Azt azonban nem lehet elvenni a készítőktől, hogy rengeteg szuper alapsztorijuk van (amikkel bénán bánnak... Több

2023.06.15 piZZola

Lehet, hogy sokat kellett várni az új évadra, de mindenképpen megérte. Borzongató történetek a megszokott minőségben. Nem éreztem magam túlzottan kényelmesen bizonyos részeknél, de hát ez a lényeg. Csak ajánlani tudom.

2023.06.18 Adikgashiik

Harmatgyenge

Jócskán csökkent a színvonal a régebbi jó kis epizódokhoz képest, olyan volt, mintha az Into the dark sorozatot néztem volna.

A 6. évad első része, egy hatalmas poénnal indít: bemutatja a Netflix paródiáját. A Streamberry megalkotása egy zseniális ötlet. A Black Mirrort gyártó Netflix készített is egy Streamberry weboldalt, amely tele van furcsa riffekkel a Black Mirror epizódjairól. (Nem javaslom, hogy fotót tölts fel az arcodról, amíg nem olvasod el az Általános Szerződési Feltételeket.) „Akár Joannak hívnak, akár nem, te vagy a sorozat sztárja. Készíts vagy tölts fel egy fotót magadról, és te lehetsz a Streamberry következő sztárja!” (https://streamberry.tv/)Szerző: szemtelen