Fekete tükör

Fekete tükör

Black Mirror

Jessica Brown Findlay
Daniel Kaluuya

A Fekete tükör egy antológia sorozat, vagyis a részek nem függenek szorosan össze. Az alkotók az élet és a technológia sötét oldalát igyekeznek bemutatni.

(ps)

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2012.07.06.

2023.07.07 puszta

Hatodik évad: nem olyan rossz, ha elvonatkoztatunk attól, hogy ez a Black Mirror. Mert az első három évadhoz képest ez lapos, ötlettelen és közhelyes, legalábbis ami a történeteket illeti, mert a kivitelezés tartja a színvonalat. Természetesen itt is... Több

2018.06.08 ionlywearblack

a nap véleménye

Charlie Brooker, a sorozat alkotója egy kivételes elme. Minden egyes epizódnak megvan a maga varázsa és atmoszférája. Természetesen itt is vannak gyengébb részek, azonban mivel a részek nem szerves részei egymásnak ez egyáltalán nem zavaró. Az epizód... Több

2020.08.18 indingo

Nagyon készültem rá, hogy majd nagyon fogom szeretni, de csalódnom kellett. Maga az ötlet jó, hogy minden rész független, de a sztorik nem kötöttek le.

2017.08.21 Deku

Nekem nagyon nem jött be, nem volt lapos és unalmas a történet csak egyszerűen engem nem fogtak meg sem ez a sztori sem pedig a karakterek. Kidolgozatlannak tűnt.

2020.11.27 csd

Az újdonság mámora

Kétségtelen, hogy a sorozat az indulásakor nagyon különlegesnek számított, legalábbis nálam nagyon betalált. Az állandósult, egysíkú mondanivalójával azonban eléggé kifulladta a koncepció, és valahogy túlságosan is lehangoló volt azt látni, hogy a tartalmi mondani valója sokszor nem más egy-egy epizódnak, hogy a "technika rossz". Persze ettől függetlenül még mindig formabontó a Fekete tükrör, érdemes belevágni.

A film összbevétele 320 000 dollár volt (imdb.com).

2017-ben legjobb tévéfilm kategóriában nyert Emmy-díjat.Szerző: GedyPapa

Az első két évaddal ellentétben a harmadikban már többségében nem brit, hanem amerikai színészek játszanak. Ez annak tudható be, hogy a brit Channel 4 két évad után nem rendelte be a harmadik szezont. A szériát végül az amerikai központú Netfilx karolta fel. Szerző: hp

A sorozat összes epizódjában más-más karakterek szájából elhangzik az 'oi' szócska. Szerző: hp

A Fekete tükör első két évadát a Channel 4 készítette, de a harmadik évad már a Netflix égisze alatt készült el. Szerző: hp

(2023. 07. 05.)
Ha a technológia egy drog – márpedig nagyon annak érződik –, vajon mik a mellékhatásai? Ezzel a felütéssel indult a brit Charlie Brooker disztópikus rémálomgyára, a Black Mirror, aminek gyakorta ultradepresszív, olykor meg profetikus epizódjaiban az az igazán viszolyogtató, hogy legtöbbjük fél lábbal a jelenben áll. A széria a negyedik évaddal aztá... Több

(2018. 03. 01.)
Black Mirror: 3 évad
A végére hagytam az évad és talán a sorozat legjobbját, a San Juniperot, ami szakít a Black Mirror pesszimista hangvételével, és egy olyan elképesztően feelgood utazásra invitál, amelyen nem lehet nem mosolyogni, és amelynek nagyon lehet örülni. Megmutatja, hogy a jövő szép is lehet. A Black Mirror zsenialitása nem ismer határokat.... Több

Értékelés: 8.9/10
(2015. 07. 30.)
Black Mirror S01-S02
Charlie Brooker antológia-sorozata zseniális, s kétségkívül maradandó élmény, egy olyan tükör, amibe nem merünk belenézni. Több

(2018. 03. 03.)
Összességében ezúttal egy, az előző két évadnál jóval hullámzóbb színvonalú évadot kapunk, amely egyaránt rendelkezik kiemelkedően jó, és az általa eddig megszokott szinttől jócskán elmaradó epizóddal is. Több

(2018. 03. 03.)
Mindent összevetve, a Black Mirror második évada is kiválóra sikeredett, mindhárom rész a maga nemében elgondolkodtató, ezek mellett pedig igényes szórakozást garantál. Kötelezően ajánlott.
Értékelés: 9/10 Több