Kísértetkastély

Kísértetkastély

Haunted Mansion

Danny DeVito

Az egyedülálló anya, Gabbie (Rosario Dawson) kilencéves fiával egy New Orleans-i villába költözik, amelyet elképesztően alacsony áron vásároltak meg.

Új életet szeretnének ott kezdeni, de rövid idő után észreveszik, hogy valami nincs rendben. A ház kísértetjárta, ezért Gabbie segítséget kér… Több

Rendező: Justin Simien
Premier (HU): 2023.07.27. | Disney+ (2023.10.04.) | Telekom TVGO (2023.10.17.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.10.05 Roland Altner

Kellemes szórakozás. Nem akar több lenni egy halloweeni szezonfilmnél. Mondjuk nem is tudna.

2023.08.05 Dodi

Az eleje jól indult, jók is voltak a poénok benne, vicces karakterekkel, de a közepe-végére eléggé „megkomolyodott” a film, és a vicces részek is kevesebbek voltak. Sőt sajnos be is aludtam picit a végére, ami nálam ritka. Nem rossz – de nem is jó.

2023.08.12 filmember

Iszonyú izgalmas, kicsit ijesztő . Nagyon ajánlom.

2023.07.28 Charvi30

Rejtély, hogy a Disney miért csinálta meg egyáltalán, mert minden szempontból rosszabb és unalmasabb, mint a 20 évvel ezelőtti változat Eddie Murphyvel. Gyakorlatilag az egyetlen pozitívum számomra a névadó attrakcióra való különböző utalások voltak,... Több

2023.07.27 eliasgyorgy

Ennek a filmnek szinte semmi jó ötlete nincs, és ha van is, nem tudja jól eladni őket. Hihetetlenül unalmas volt, a wannabe poénokat nagyon kínosnak találtam. Pedig elég kevés kísérteties pillanat volt. Tudom, hogy ez egy gyerekeknek szóló horrorfilm, de a mai fiataloknál egyáltalán nem működik, szerintem.

A film 49 641 060 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 24 464 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Kísértetkastély Jamie Lee Curtis és Danny De Vito második közös filmje a Dögölj meg, drága Mona! (2000) után.Szerző: csd

A film 20 évvel az első Kísértetkastély filmadaptáció után kerül a mozikba.Szerző: csd

A Kísértetkastély nevű attrakció 1969-ben debütált, és azóta is a parklátogatók kedvence, jelenleg Disney Landben és Disney Worldben is megtalálható.Szerző: csd

Guillermo del Toro 2014 júliusában egy Reddit AMA ülésen utalt arra, hogy elfoglaltsága miatt lehet, hogy végül csak producerként vesz részt a projektben. Del Toro kifejtette: "Ez egy olyan film, amit szívesen rendeznék, de szívesen lennék csak producer, ha az időzítés nem megfelelő".Szerző: csd

(2023. 08. 03.)
A július 27-től mozikban látható Kísértetkastély nem az első a népszerű Disneyland látványosságokat életrekeltő filmek sorában. De még csak nem is első ezen a néven. Az Elvarázsolt kastély (2003), a Tomorrowland (2015) és a Dzsungeltúra (2021) után joggal merül fel a kérdés, hogy vajon megérte-e elkészíteni. A Karib-tenger kalózai (2003) kivételéve... Több