
A film összbevétele 418 200 000 dollár volt (imdb.com).
Egy másik lehetséges valóság: Vannak/voltak feltételezések, hogy a törénet főhősét egy szintén élt Margaretha von Waldeck-ról mintázták, aki sokkal korábban élt, mint Sophia. A XV. századi legenda szintén jó alap lehetett a feltételezések szerint a történet megírásához. A lány mosthoaanyja, Katharina von Hatzfeldt(aki szintén nagyon hiú asszony volt) a fiatal, szépségében lassan kiteljesedő leányt elküldte a brüsszeli udvarba, ahol 21 éves korában Margarethat megmérgezték, aki ekkorra már a spanyol koronaherceg (II. Fülöp) szeretője volt. (Felesége nem lehetett, mert vallási különbségeik miatt nem nézték jó szemmel a lehetséges házasságot, hiszen a nő protestáns volt.)
Az eredeti Grimm mese Hófehérke és a hét törpe címmel 1812-ben jelent meg a Gyermek- és családi mesék kötetükben.
A valóságban a Lohr mellett voltak olyan veszélyes vidékek, ahol rablók garázdálkodtak. De a bányákban is dolgoztattak olyan embereket, akik az átlagnál alacsonyabb termetűek voltak. A Lohr vidéke egyébként híres az almáiról. Bármerre megy, néz az ember, mindenfelé almaligetekbe botlik.
A valóság: 1725-ben egy tükörgyár tulajdonosnak született egy lánya. A Sophia nevet adta neki az apja. Szeretett neje halála után újranősült és bizony sikerült egy hiú, gonosz asszony hoznia a házba, aki mostohán bánt ura édesgyermekével. Maria Sophia von Erthal bárónő szép nővé cseperedett, de élete nem volt mesébe illő. Korán megvakult és életét 71 évesen a világtól elzárt apácaként fejezte be.
A valóságban bizony élt egy Lohr am Main közelében (észak-bajorországi területen) egy család, kiknek története sok hasonlóságot mutatott.
A Grimm testvérek egy valós személyről és a történetéből szemezgettek a Hőfehérke történetének megírásánál.
A rajzfilm nyeresége tette lehetővé, hogy megépülhessen a Disney Studio Burkban-ben.
Az eredeti sztoriban 10 törpe szerepelt, de valamilyen meggondolásból 3-at kivettek belőle. Baldy, Wheezy, Jumpy neve így nem vált világhírűvé.
Napvilágot láttak a mesefilmmel kapcsolatban őrült elméletek is. Voltak, akik azt hangoztatták, hogy Hófehérke a kokain jelképe, míg a törpék a kokainos állapotokat szimbolizálja. Valljuk be ez állat nagy baromság volt, bárki is kezdte el terjeszteni.
A rajzfilm remekül tükrözi az akkor oly divatos musicelek mozgás- és zenei világát, valamint a frizuradivatot. Az első mesehős, akinek nem hosszú haja van.
Gyakran tévesen aposztrofálják a keletkezését. Méghozzá 1912-re. Ez egy nyomdai hibának köszönhető.
Hófehérke a legfiatalabb a Disney-hercegnők között hiszen ő még csak 14 éves.
Walt Disney sokszor a szemetesvödörből halászta elő a gazdájuk által rossznak ítélt gegeket, majd az összegyűrt lapot kisimítva kitűzte az üzenőfalra azzal az üzenettel, hogy „Használjátok fel! Ez egy jó geg.”