Amikor egy vonat utasait megtámadja egy lény, össze kell fogniuk, hogy túléljék az éjszakát.

FILMINFÓ
KULCSSZAVAK
A Howl lényege, hogy egy lerobbant vonat utasait farkasember terrorizálja. És meg kell hagyni, a farkasember kinézete az egyetlen jó dolog a filmben, bár a mozgás nem az igazi, a smink és maszk kiváló. Sajnos más pozitívumot nem tudok elmondani. Ezek után csak szintek vannak a rosszból. A vágás és történetvezetés kimagaslóan rossz. Rengetegszer karakterek egymás mellett nem reagálnak a cselekményre, kizárólag a rossz vágás miatt. Minden harci jelenet rosszul komponált, közeli és shaky cam kombináció. A film története szintén gyenge, és valószínűleg ott helyben írták. Főhőseink az égvilágon semmilyen karakterfejlődésen nem mennek át, és a történet nem építkezik sehová. A színészi játék szintén rossz, de legalább látni, hogy egy-két színész megpróbálta komolyan venni a dolgot, és beleállt az egydimenziós karakterébe. Sajnos az ijesztések sem sikerültek túl jól, de a film legalább szépen épít hangulatot alacsony fényekkel és kis füsttel. A sziluettes beállítások kimondottan jóra sikerültek, csak aztán értelmetlen módon full fényben látjuk újra a farkaslényt, és a későbbi nappal felvett, de éjszakaira színezett jelenetek nagyon elsőfilmessé dologgá tették, az amúgy kompetens világítással operáló mozit. Nem aludnék el rajta még egyszer.
Valamikor, pár évvel ezelőtt láttam már jelen filmünket, bár túlságosan sok mindenre már nem emlékeztem belőle, ezért gondoltam, pont itt lenne az ideje, hogy felelevenítsük a látottakat. A Howl című, 2015-ös, angliai farkasemberes horrorfilm történ... Teljes kritika
Na ez a film az ékes bizonyítéka annak, hogy egy B-kategóriás horror is tud szórakoztató lenni. Nem több, nem is kevesebb, de azért háromnál több csillagot nem ér.
A film összbevétele 477 656 dollár volt (imdb.com).
A film rendezője, Paul Hyett neve inkább a speciális effektek és a sminkes munkálatai miatt ismert, mint a filmrendezéseiről.